+386 59 935 619

03128-1000010043

Napeta končnica znova v korist TCG Mercatorja
slikcaKošarkarjem TCG Mercatorja je v 4. krogu lige UPC v ligi za obstanek med najboljšimi košarkarskimi ekipami uspelo osvojiti deseto prvenstveno zmago, ki pa je v boju za obstanek izredno pomembna.
Srečanje je bilo tesno in napeto čisto do konca. Čeprav so Ločani vodili že za 12 točk, se gostje niso predali in uspeli ob koncu tekme rezultat celo izenačiti. Vendar pa ekipa Nove Gorice v zadnji četrtini prav ob koncu srečanja potem ni dosegla koša več kot dve minuti. V zadnjih sekundah srečanja je bil pri domačinih natančen Primož Skok, ki je dosegel koš za zmago 64:62. Pri Novi Gorici sta bila ob koncu nenatančna pri metu za tri točke Čikić in pri metu za dve točki Kastratović, ki sta sicer prišla do neoviranih metov a na srečo domačinov nista bila natančna. Na koncu so bili bolj srečni domači igralci in se skupaj s trenerjem Daliborjem Damjanovićem veselili pomembne zmage. S to zmago je ekipa TCG Mercatorja že nekoliko bližje cilju in to je obstanek v ligi UPC.

TCG Mercator se bo v naslednjem krogu v gosteh pomeril z Alposom iz Šentjurja, košarkarji CPG Nove Gorice pa se bodo doma pomerili z moštvom Epic Misel iz Postojne. Obe tekmi bosta v sredo, 1. aprila.

TCG Mercator - CPG Nova Gorica 64-62 (18:15, 13:19, 24:15, 9:13)

Škofja Loka - Dvorana Poden, gledalcev 70, sodniki: Vučkovič (Maribor), Strnad Podlesnik (Ljubljana), Gaber (Žiri).

TCG Mercator: Radojevič 1 (1:2), Finžgar 5 (2:2), Mulalić 10 (2:2), Skok 11 (1:3), Julevič 15 (5:5), Jokič 22 (6:8).

CPG Nova Gorica: Perko 3 (1:2), Kuburič 5, Marcetič 6, Čikić 15 (1:1), Gojnić 10 (4:6), Pašalič 14 (2:2), Kastratović 9 (3:6).

Kaj sta po tekmi povedala oba trenerja:

Dalibor Damjanovič, trener TCG Mercatorja: "To je bila zelo pomembna tekma za nas. Fantje so se izkazali. Dobro smo igrali v obrambi, povsem smo zaustavili Likarja, naši centri pa so se dobro kosali pod obročem. Pričakujem, da bomo v prihodnje igrali bolj sproščeno."

Dragan Vaščanin, trener CPG Nove Gorice: "Pričakovali smo tako srečanje, bilo je zelo izenačeno. Uvodoma smo igrali zelo dobro, imeli smo prednost štirih točk, potem pa dovolili domačinom, da so s serijo 14:0 prešli v vodstvo +10. V zadnji četrtini smo se vrnili v igro, a smo potem dovolili TCG-ju, da je prišel do vodstva 64:62. Imeli smo zadnji napad, naš igralec je prišel do čistega meta, a je bil pri tem oviran. Nikoli ne komentiram sojenja, a na tem mestu bi pozval pristojne, da si ogledajo to akcijo."