+386 59 935 619

03128-1000010043

Poraz TCG Mercatorja proti Elektri Esotech.
slikcaKošarkarji TCG Mercatorja so v najpomebnejši tekmi letošnje sezone popolnoma "odpovedali" in ekipa Elektre Esotech se je uvrstila v ligo za prvaka lige UPC. Ločane sedaj čakajo izredno naporna srečanja v ligi za obstanek.
85-67 (24:14, 24:16, 20:24, 17:13)

Šoštanj - Športna dvorana Šoštanj, gledalcev 300, sodniki: Javor, Strnad, Jovanovič (vsi Ljubljana).

Elektra Esotech: Horvat 12 (2:2), Novak 9 (1:2), Sjekloča 14 (0:1), Ivanovič 9 (5:7), Ćup 26 (0:1), Radunovič 13 (1:4), Karalić 2.

TCG Mercator: Murič 5, Mezek 3 (1:1), Finžgar 7 (1:1), Mulalić 2, Skok 11 (1:4), Janković 5 (0:2), Julević 18 (5:6), Jokič 16 (4:4).

Elektra je bila pred tekmo eden od kandidatov za zgornji del lestvice; ekipe na prvih sedmih mestih bodo sezono nadaljevale v ligi za prvaka, Šoštanjčani pa so z zanesljivo zmago proti TCG Mercatorju osvojili šesto mesto ter si zagotovili nadaljevanje v "zgornjem domu".

Dvoboj v Šoštanju je bil izenačen le nekaj uvodnih minut. Gostje so bili nazadnje blizu domačim pri izidu 12:12, sledila pa je delna serija Elektre 12:2, po kateri so Šoštanjčani dobili prvo četrtino za deset točk in postavili temelje za brezskrbno nadaljevanje. Do polčasa so domači že prišli do skoraj 50 točk in imeli 18 točk naskoka. Gostje so ostali pri približno takšnem zaostanku in niso mogli ogroziti zmage Elektre.

Pri zmagovalcih je bil zelo razpoložen Ćup, ki je nastop sicer končal predčasno zaradi petih osebnih napak, toda do odhoda na klop je zbral 26 točk, vse z meti za dve (13-15). Strelsko so mu sledili še Sjekloča s 14, Radunovič s 13 in Horvat z 12 točkami. Pri TCG Mercatorju, kjer so se poskušali približati tudi z meti z razdalje, pri čemer pa niso bili najbolj uspešni (trojke 5-24), je bil najbolj razpoložen Julevič, ki je dvoboj končal z 18 točkami.

Kaj sta po tekmi povedala oba trenerja:

Matic Vidic, trener TCG Mercatorja: "Domači igralci so nas v prvem polčasu popolnoma nadigrali in zasluženo slavili zmago. Naša igra v obrambi je bila enostavno premehka."

Borut Cerar, trener Elektre Esotech: "Slavili smo zmago in se tako uvrstili v ligo za prvaka. V tem trenutku smo presrečni, saj nadaljujemo tekmovanje med slovensko košarkarsko elito."