+386 59 935 619

03128-1000010043

Mladinke zmagale derbi druge mladinske skupine.
slikcaV tekmi proti visokim Domžalčankam so naša dekleta odigrala odlične prve tri četrtine, kar je na koncu zadostovalo za zmago.
Mladinke, 2. del, 2 krog, 1.2.2009

KK Odeja Ked : ŽKK Domžale 64:56 (22:12, 18:14, 17:18, 7:12)
KK Odeja Ked : Stanonik 6 (2:4), Tušek 8 /1/(1:1), Močnik 5 (1:2), Primožič, Jereb 1 (1:2), Dolenc 2, Istenič 2, Oblak 28/1/(1:4), Kreačič 5 (5:8), Bošnjak 7 /1/

ŽKK Domžale: Keržič, Živanovič 2, Osolnik 6/1/(1:2), Žura, Mulec 5 (1:2), Lipovšek 5/1/, Krobot, Kotnik, Stupica 5 (3:4), Lipovšek 2 (0:2), Ceglar, Kotnik 31 (3:7)

Tekma se je začela z dinamično igro Ločank, ki so preko Maje, Ivane in Teje četrtino zaključile s prednostjo 10 točk. V prvih nekaj minutah tekme se je pri gostjah razigrala Katja Kotnik, ki je hitro dala naši najmlajši igralki vedeti, da se bo morala v obrambi še kako potruditi. Kljub trudu, ki ga je Maja vlagala v obrambi je Kotnikova pridno polnila koš domačink, ki so sicer svoje vodstvo poviševale iz minute v minuto, dokler ni v 30 minuti tekme naraslo na 16 točk (57:41). Domžalčanke so ga hitro zmanjšale s trojko v zadnji sekundi tretje četrtine. Obetala se je zanimiva 4. četrtina, v kateri so gledalci lahko spremljali »taktični šah« obeh trenerjev. Domačinkam je gostujoči center povzročal nemalo težav, v napadu pa so potrebovale kar nekaj časa da so našle rešitve za neugodno consko postavitev. V tistih trenutkih tekme je breme na svoja ramena prevzela Alenka in dosegla pomembne 3 točke 2 minuti pred koncem tekme, kar je omogočilo Ločankam mirno končnico. Najboljša strelka tekme je bila Kotnikova s 31 točkami, pri domačinkah je Teja oblak zbrala 28 točk.

Komentar trenerja Odeje, Fijavž Boruta: »Najprej čestitke dekletom za zmago in prikazano borbenost. Veliko smo se lahko naučili iz te tekme, še posebej mlajše igralke. Danes so izkušnje nekaterih igralk naredile tekmo zanimivo tako za trenerje kot za gledalce. Gostjam se zahvaljujem za fairplay.«

Naslednji teden bodo mladinke poskusile revanžirati poraz proti Pomurju. Vabljeni!!!