03128-1000010043

Mladinke so se po dolgi poti vrnile v Škofjo Loko sklonjenih glav.
slikcaEkipa Pomurje Skinny iz Murske Sobote je bila na domačem terenu pretrd oreh za mlade Ločanke.
KK Pomurje Skinny : KK Odeja Ked 58:46 (16:15, 10:5, 19:10, 13:16)

KK Odeja Ked: Stanonik 5 (1:3), Tušek 9(1:1), Močnik 8 (2:3), Primožič, Jereb 2, Dolenc 1 (1:2), Pograjc, Istenič 6(2:4), Oblak, Lah, Kreačič 2, Bošnjak 13 (7:10)

Ločanke so brez tokrat na pot odšle brez svoje glavne violine Teje, ki je obležala v postelji z vročino. To se je hitro pokazalo v igri, saj je bila igra naših punc negotova in neprepričljiva. Po 3 minutah so domačinke tako povedle s 8:2 in sledil je naš time-out. Po minuti odmora so se dekleta zbrala in zaigrale bolje tako v obrambi kot v napadu. V zadnji sekundi četrtine je Ivana s prodorom in prostim metom celo ujela priključek na 16:15. Druga četrtina je minila v znamenju slabe igre v napadu, naše pa so spet zadele šele v 5. minuti. V tej četrtini nobena od ekip ni prikazala blesteče igre v napadu in na polčas so odšle domačinke s prednostjo 6 točk (26:20). Kljub dogovoru Ločank, da odigrajo kolektivno v obrambi in v napadu, so gostje na začetku drugega polčasa močno pritisnile v napadu in z delnim rezultatom 10:2 uspele uiti na 36:22, kar se je na koncu izkazalo za neulovljivo. Pomurke so nekaj minut pred koncem prednost dvignile, nato pa so naše punce zagrabile v obrambi in do konca tekme prednost znižale na končnih 12 točk razlike. Domačinke so vodile skozi celotno srečanje in lahko rečemo, da so tokrat zasluženo zmagale.

Komentar trenerja Odeje, Fijavž Boruta: »Čestitke deletom za prikazano igro. Vedeli smo, da se bo poznala odsotnost prvih bekov Teje in Tare, a so Eva, Alenka in Ivana prevzele odgovornost in dobro vodile ekipo. Potrebno bo več čvrstine za igranje na mladinski ravni in to se morajo dekleta čim prej navaditi.«