+386 59 935 619

03128-1000010043

TCG Mercator boljši od Alposa
slikcaKošarkarji TCG Mercatorja so v 14. krogu lige UPC uspeli premagati Alpos iz Šentjurja.
Škofja Loka - Dvorana Poden, gledalcev 300, sodniki: Lovšin (Ljubljana), Žebeljan (Maribor), Rener (Koper).

67:49 (9–17 19–9 19–10 20–13)

TCG Mercator: Mezek 13 (1:1), Finžgar 12, Mulalić 3, Skok 2, Janković 4, Julević 15 (1:2), Virk, Nicaj, Jokić 18 (3:4).

Alpos Šentjur: Lapornik 6 (3:4), Avdibegović 5, Sebić 6 (2:2), Brown 20 (0:1), Dunovič 2 (2:2), Pelc, Sadibašić 7, Ferme 3 (1:2).

V derbiju z dna lestvice UPC so imeli več sreče in znanja gostitelji iz Škofje Loke, ki so se tako veselili šele pete zmage v sezoni.

Potem ko so domači slabše začeli in po prvih desetih minutah zaostajali že za osem točk, pa je nadaljevanje v dvorano Poden le prineslo nekaj veselja. Tako so že v drugi tretjini sledile minute gostiteljev, ki so preko Julevića, Mezeka, Finžgarja in Jankovića najprej zmanjšali zaostanek, nato pa prišli celo do vodstva. Na koncu polčasa Julević s trojko poskrbel, da so domači na odmor odšli s prednostjo dveh točk.

Škofjeločani so izdatneje pritisnili na plin v uvodnem delu drugega polčasa, ko so že v prvih dveh minutah naredili delni izid 11:0 in povečali prednost na 38:26. S svojim ritmom igre so nadaljevali tudi v zadnjem delu tekme, prednost pa so v izjemno prijateljskem srečanju do konca le še povečali. Pri domačih je bil z 18 točkami najuspešnejši Jokić, medtem ko je v vrsti Alposa z 20 točkami blestel Brown.

TCG Mercator bo v 15. krogu lige UPC v soboto, 17. januarja ob 19.30 gostoval pri Zlatorogu iz Laškega, šentjurski Alpos pa bo na isti dan pol ure prej gostil zadnjeuvrščeno ekipo lige - CPG iz Nove Gorice.

Izjavi trenerjev po tekmi:

Matic Vidic, trener TCG Mercatorja: "Pritisk na mojo ekipo je bil pred tekmo silovit in to se je poznalo tudi v 1. četrtini. V dugi četrtini smo prevzeli nazor nad igro in v nadaljevanju, to tudi nadgradili. Zadovoljen sem z željo in igro v obrambi."

Damjan Novakovič, trener Alposa: "Do poškodbe Avdibegoviča smo igrali odlični, nato pa se nismo več znašli. Imeli smo veliko težav z organizacijo napadov, še posebej mlada Ferme in Pelc in na koncu koncev tudi izkušeni Dunovič."