+386 59 935 619

03128-1000010043

Pionirke z izjemno predstavo v obrambi ugnale gostje iz Ljubljane!
slikcaStarejše pionirke so zdržale ogromen pritisk zadnjih dveh tekem v pionirski ligi. Z nekaj sreče so 4 točke odšle v Škofjo Loko, obenem pa se nasmiha uvrstitev na F4! V nedeljo bomo vsi držali pesti za KK Grosuplje!!!
Pionirke, 4.12.2008, 12. krog

KK Odeja Ked : ŽKD Ježica 71:62 (12:14, 24:18, 17:17, 18:13)

KK Odeja Ked: Frlic, Tušek 17/1/(2:2), Hafner 5 (1:1), Kopač, Lazar 11/1/, Dumenčič 6(2:5), Bošnjak 12 (2:4), Šmid 2 (2:2), Stanonik 10 (2:2), Mlinar 8 (2:12), Dolenc, Čadež

ŽKD Ježica: Prešeren 3/1/, Šut 5 (1:2), Pleško, Perič 20/1/(5:8), Meh, Gabrovšek 0 (0:6), Macura 17/2/(1:3), Koplova 15(1:2), Koren 2, Lovrenčec-Leben, Drevenšek

Tekmo so Ločanke začele odlično ter z agresivno igro v napadu povedle 8:2. Po minuti odmora gostujoče trenerke so ježičanke zaigrale občutno bolje in rezultat izenačile na 10. četrtina se je končala z vodstvom gostij za 2 točki (12:14). Drugo četrtino so naše punce začele odlično in z nekaj lepimi koši povedle 20:16, nato pa se je pri gostjah razigrala Macura, ki je skoraj sama obrnila rezultat na 21:26. Domačinke so se zbrale in v zadnjih treh minutah polčasa naredile delni rezultat 13:4 ter odšle na odmor s prednostjo 4 točk (36:32). Drugi polčas so gostje začele bolje in povedle 36:38, a so se Ločanke po minuti odmora zbudile in preko Alenke in Neže povedle 43:38, nato pa je Peričeva izenačila na 43. Zadnji dve minuti tretje četrtine sta pripadli Neži, ki je dosegla 6 točk in prednost je zopet narasla na 4 točk (49:53). V zadnji četrtini pa so naše punce v napadu preko Tinky, Maje in ŠuŠu odigrale odlično v napadu, v obrambi pa z veliko želje in borbenosti uspele ustaviti vse navale gostij in pomembna zmaga je ostala doma.
Pri gostjah so izstopale Peričeva (20), Macura (17) in Kolova (15), medtem ko je pri Ločankah kar 5 igralk doseglo več kot 8 točk. Danes pri gostjah ni bila razpoložena Ježiška prva igralka Gabrovšek, katero so Ločanke uspele ustaviti na 0 doseženih točkah.

Kljub odlični predstavi pa naša dekleta še trepetajo za uvrstitev na zaključni turnir četverice, ki bo 19. in 21. 12.2008, kje pa se še ne ve. Enako število zmag in porazov bosta namreč imeli naša ekipa in ekipa Pomurje Skinny, v primeru, da Grosuplje v nedeljo v domači dvorani premaga ekipo Pomurja. Ob enakem številu zmag in porazov se na F4 uvrsti Odeja, zaradi pozitivne koš razlike, v črnem scenariju ekipa Grosuplja nepričakovano izgubi in tako četrto mesto zasede ekipa Pomurja.

Komentar trenerja Odeje, Fijavž Boruta: »Čestitke mojim puncam za zmago, katero smo si priigrali predvsem v obrambi. Obenem bi puncam čestital za prikazane predstave v tem »povratnem« delu lige. Po težkem začetku, s katerim smo skoraj vse možnosti za F4 zapravili, smo se v drugem delu dvignili na veliko višjo raven in zaigrali tako kot znamo. Rezultat povratnih tekem je 5 zmag in 1 poraz, kar je odlično za tako težko raven tekmovanja. Dekletom iz srca čestitam za prikazano borbenost, srčnost in predanost ekipi. Želimo si F4 bolj kot kdorkoli v Sloveniji in upamo, da bodo Grosuplje pokazale kaj znajo in odigrale v nedeljo tako, da se bomo tudi mi veselili.«

Pionirke bodo do nedelje trepetale ali so na F4 ali ne...