Mladinke doma priznale premoč gostjam iz Ljubljane.
slikcaJežica je še enkrat več dokazala, da je z generacijo 90 vsekakor pretrd oreh za našo mlado ekipo. Veseli dejstvo, da so nekatere mlajše igralke Odeje odigrale odlično.
Mladinke, 30.11.2008, 8. krog

KK Odeja Ked : ŽKD Ježica 69:121 (26:31, 13:30, 7:42, 23:18)

KK Odeja Ked: Stanonik, Tušek, Močnik 14/2/, Primožič 1 (1:2), Jereb 1 (1:2), Dolenc 1 (1:2), Pograjc 3 (1:2), Istenič 8 (2:2), Oblak 21 /2/(3:4), Lah 12 (2:4), Kreačič 8 (2:6), Bošnjak

ŽKD Ježica: Japundža, Andročec 12 /2/(2:6), zalar 16 /3/(1:4), Blaževič 11 (1:2), Perič 5 /1/(2:4), Serdinšek – Betlehem 14 (6:7), Macura, Lešnjak 21 (3:4), Ziherl 3 (1:2), Trebec 25 (7:10), Gabrovšek 12 (2:2), Rupnik 2 (0:2)

Tekma se je začela sanjsko za domačinke, saj so po košu Trebčeve za 0:2 povedle 6:2 in 12:4. Gostujoči pressing ni do 8 minute rezultatsko nič vplival na igro, a so Ježičanke uspele dvigniti srčni utrip domačink in koncentracija je začela padati. Zadnjih dveh minutah prve četrtine so gostje z delnim rezultatom 15:0 uspele preobrniti potek igre v svojo smer. V drugi četrtini so še malce dodale in prednost je hitro narasla na 22 točk ob polčasu (39:61). Ločanke so igrale odlično, borbeno tako v fazi obrambe kot v fazi napada, a jim je počasi zmanjkovalo moči. To so gostje izkoristile v tretji četrtini, katero so visoko dobile in dokončno odločile zmagovalca. V zadnji četrtini so se Gorenjke zbrale in zaigrale bolje ter dobile četrtino s 5 imi točkami razlike, ter tako ublažile visok poraz. Pri gostjah sta se izkazala »twin-towerja« Trebec (25) in Lešnjak (21), pri Odeji je po standardu odlično odigrala Teja (21), pohvaliti pa je potrebno mladi, a borbeni, Vanjo (14) in Kim (8).

Komentar trenerja domačih, Fijavž Boruta: »Odličnih prvih osem minut je dokaz, da naša dekleta znajo zelo dobro odigrati tako v napadu kot v obrambi, žal pa je za kaj več zmanjkalo moči, saj je bila klop Ježice veliko daljša kot domača. Naš dogovor je bil, da se od te tekme kar se da veliko naučimo in razen v tretji četrtini smo se tega tudi držali. Imamo veliko razlogov za pozitiven pogled na to tekmo. Lahko rečem, da smo tekmo zaključili z več znanja kot smo jo začeli, kar je za mlajše punce sploh bistvenega pomena!«