+386 59 935 619

03128-1000010043

Starejše pionirke šokirale v Trbovljah!
slikca Infarktna tekma v Trbovljah ki se je zaključila na najlepši mogoči način v košarki: Alenkina trojka za zmago ob zvoku sirene je omogočila Ločankam da so domov odnesle dve pomembni točki.
Pionirke, 11. krog, 30.11.2008

KK Trbovlje : KK Odeja Ked 62:63 (17:14, 15:14, 11:21, 19:14)

KK Odeja Ked: Tušek 6, Hafner 8, Kopač 2, Lazar 14, Istenič, Dumenčič 2, Bošnjak 13, Šmid 2, Stanonik 9, Mlinar 7, Dolenc, Čadež

Tekma se je začela odlično s strani domačink, ki so povedle 5:0, Ločanke pa v napadu nikakor niso zaigrale tako kot znajo. Nato so se sprostile in igra je stekla. Neža je s skoki v napadu držala priključek z domačinkami in tako se je prva četrtina končala s tremi točkami prednosti za Trbovlje. V drugi letrtini smo spremljali borbeno igro na obeh straneh, na polčas pa so domačinodšle z rezultatom 32:28. V tretji četrtini so Ločanke zagarabile v obrambi in rezultat preobrnile z delnim izidom 0:8. Prednost Ločank je zdržala do konca četrtine, ko je bilo 43:49. V zadnji četrtini pa so domačinke ke potegnile in v sedmih minutah z delnim izidom 15:2 prešle v vodstvo 58:51. A borbene Ločanke se niso predale in so še naprej vztrajno grizle v obrambi. 1:09 do konca tekme je rezultat na semaforju kazal 61:52. Z agresivno obrambo so naša dekleta preobrnila izid v svojo korist in z izjemnim metom za tri točke Alenke ob zvoku sirene zadele za zmago 62:63. Najboljša strelka tekme je bila Razgoršek z 21 točkami, igralke Odeje pa so si 63 točk enakomerno porazdelile.

Komentar trenerja Odeje, Fijavž Boruta: »Neverjetno! Čestitke obema ekipama za prikazano predstavo, še posebej pa bi pohvalil karakter in borbenost! Osebno še nisem videl tekme v ženski košarki, kjer bi ekipa 1:09 minut pred koncem zaostajala 9 točk in na koncu zmagala. Res fantastično! Take tekme ogromno pomenijo za razvoj igralk in zares sem vesel, da se nam je izšlo. Bravo punce! Do konca lige nas čaka še ena tekma, v četrtek proti Ježici. Gostje spoštujemo, a vseeno bomo v tekmo šli sproščeni in z veliko mero samozavesti. Izgubiti ne moremo nič.«

POZOR! Naseldnja tekma pionirk bo v četrtek, 4.12.2008 na OŠ Mesto ob 19:00. Nasproti nam bo stala ekipa Ježice. Navijači vabljeni v čimvečjem številu!

Pionirke so edina ekipa v letošnji Superligi, ki je v Trbovljah zmagala.