+386 59 935 619

03128-1000010043

Kadetinje presenetile v Kranjski gori.
slikcaOslabljene kadetinje so v belem sobotnem jutru presenetile domačinke in domov odnesle 2 točki.
Kadetinje, 7. krog, 29.11.2008

HIT Kranjska Gora : KK Odeja Ked 63:64 (12:10, 16:14, 17:25, 18:15)

KK Odeja Ked: Lazar 5, Tušek 7 /1/, Primožič 9, Jereb 8, Kreačič 16, Dumenčič 1, Bošnjak 10, Šmid 1, Stanonik 7 /1/

Tekmo so Ločanke začele zelo dobro v obrambi, a so bile v protinapadih nezbrane in tako v 8 minuti vodile »samo« 5:10. Po minuti odmora so domačinke zaigrale bolje in v dveh minutah obrnile izid v svojo korist. Izid četrtine 12:10. Domačinke so še naprej diktirale tempo in v 18. minuti pobegnile na 26:16, a se naše punce niso predale in po minuti odmora zaigrale odlično ter v zadnjih dveh minutah polčasa naredile delni rezultat 2:8, ter tako odšle na polčas s štirimi točkami zaostanka (28:24). A dekleta so vedela da dobro igrajo in da bo drugi polčas še pester. Odločen začetek drugega polčasa je dal veter v krila Ločankam, katerim je v napadu z lepo kolektivno igro uspevalo vse kar so si zamislile in tako je z delnim rezultatom 4:17 semafor v 26. minuti kazal 32:41. Do konca četrtine je igra naših punc malce padla in domačinke so ujele priključek (45:49). V zadnjem delu so Ločanke prevzele pobudo pri rezultatu 53:53 ter s trojko Alenke in košem Kim povedle 53:58, a so jih domačike ujele na 58:59 minuto in pol pred koncem. Ločanke so, tako kot skozi celotno srečanje, tudi v zadnji minuti ostale zbrane v obrambi in niso dovolile nasprotnicam lahkih metov na koš, domačinke pa so se odločile za prekinjanje loških napadov z osebnimi napakami. Tara je zadela prosti met za 60:64. domačinke so 5 sekund do konca zadele trojko, Ločanke pa nato tekmo pripeljale do konca in se veselile zmage.

Komentar trenerja odeje, Fijavž Boruta: »Čestitke mojim puncam za zmago, ki so si jo priborile predvsem z zbrano in srčno obrambo. S tem nam je stekel protinapad in igra je postala enostavna. Še enkrat bravo!«

Kadetinje so sobotno tekmo odigrale odlično!