+386 59 935 619

03128-1000010043

Prva domača zmaga članic
slikcaLočanke strle odpor Konjičank v zadnji četrtini in slavile pred domačimi gledalci z rezultatom 73:65.
Odeja KED : ŽKK Konjice 73:65 (13:15, 20:19, 23:18, 17:13)

Strelke:
Odeja KED: Rešek 4, Slejko 4 (1:2), K. Oblak 16 (4:6), Čadež 9, Horvat 4, T. Oblak 24 (8:9), Ljubenovič 4 (0:2), Vene 8 (0:1).

Konjice: Pliberšek 8 (4:10), Jelovšek 2, N. Kvas 4 (2:5), Klančnik 4, U. Kvas 20 (3:7), Kobale 10, Javornik 17 (7:8).

Tekma med škofjeloško Odejo ter Konjicami nam je postregla z izjemno izenačeno tekmo. Odeja je odpor žilavih Konjičank uspela zlomiti šele v zadnji četrtini srečanja, ko košarkarice Alojza Gosaka kar pet minut niso dosegle točke. Škofjeločanke so si v tem času priigrale zadostno razliko, ki so jo nato do konca tekme uspešno zadržale. V domačem ekipi sta bili najbolj razpoloženi Klavdija (16 točk, 4 ukradene žoge) ter Teja Oblak (24 točk, 6 skokov, 4 podaje), nad katero so nasprotnice naredile kar devet prekrškov. Za Konjičanke je Urška Kvas dosegla 20 točk, prvi letošnji dvojni dvojček pa je zabeležila Tina Kobale, ki je desetim točkam dodala prav toliko uspešnih skokov za odbito žogo.

IZJAVI TRENERJEV PO TEKMI

Lina Dečman, trenerka Odeje: »Moja napoved, da so Konjičanke zelo neugodna ekipa, se je danes potrdila. Vendar pa smo s kontrolirano igro uspele doseči prvo domačo prvenstveno zmago v letošnji sezoni. Rada bi tudi pohvalila svoje igralke za izjemno borbeno igro.«

Alojz Gosak, trener Konjic: »Moram reči, da sem izjemno razočaran nad današnjo tekmo, ki ni bila niti senca prikazanega proti AJM-ju. Pred tekmo sem igralke opozarjal, kako nevarne so lahko Škofjeločanke, vendar to ni zaleglo. Nekatere igralke bodo morale spoznati, da brez trdega treninga ne morejo pričakovati uspeha. Mislim, da bo v naši ekipi potrebno nekaj spremeniti na odnosu, saj ključne igralke ne upoštevajo trenerja, med igro prihaja do pogovorov s sodniki in to vnaša nemir v našo sredino. Ob koncu bi rad posebej pohvalil Kobaletovo, ki je lahko vzor ostalim soigralkam, saj se je danes izjemno borila. Čestital pa bi tudi domači ekipi za izjemno požrtvovalno igro, ki so jo dekleta prikazala.«