+386 59 935 619

03128-1000010043

Prva zmaga članic
slikcaKošarkarice Odeje KED so bile uspešne na prvem gostovanju v Rogaški Slatini. Zmagale so z rezultatom 99:56.
Rogaška : Odeja KED 56:99 (20:22, 12:15, 10:29, 14:33)

Strelke:
Rogaška: Bališ 4, Starček 6, Anderlič, Lesjak 16 (5:6), Čoh, Polajžer, Brce, Bastašič 5 (0:2), Baloh 22 (6:6), Drovenik, Nelc 3 (1:2).

Odeja KED: Rešek 11 (5:6), Slejko 3, K. Oblak 16 (2:4), Lukan 2, Istenič 1 (1:2), Čadež 16 (5:5), Bajec 11 (1:2), Horvat, T. Oblak 26 (4:4), Krznarič, Ljubenovič 7 (1:2), Vene 6.

Igralke Odeje KED so v tej sezoni dočakale svojo prvo ligaško tekmo, saj so bile v prvem krogu proste. Prve nasprotnice so bile igralke Rogaške, ki so se v začetnih minutah odlično postavile po robu Škofjeločankam. Prvi koš smo videli že po nekaj sekundah, ko je Tina Čadež s polaganjem odprla tekmo. Prvih deset minut je bilo izredno izenačenih in domačinke so se odlično borile proti nasprotnicam, ki so si po prvih minutah le priigrale prednost dveh točk. Slabi dve minuti pred koncem prvega polčasa so igralke Rogaške z obema zadetima prostima metoma Mateje Baloh prišle v minimalno prednost. Ločanke so našle odgovor na obrambo domačink in s tremi koši iz igre in prostim metom odšle na odmor z prednostjo petih točk. V tretji četrtini smo na parketu gledali napadalno razpoloženo zgolj eno ekipo, ekipo iz Škofje Loke. Domačinkam je padla koncentracija, saj so žoge izgubljale kot po tekočem traku, za nameček pa jim še ni stekel zaključek v napadu. Gostje so si tako priigrale prednost, ki je domačinke niso mogle več uloviti. Iz minute v minuto se je prednost višala in tak tempo igre se je nadaljeval tudi v zadnji četrtini. Izkušene Ločanke so na koncu slavile visoko zmago s prednostjo triinštiridesetih točk.

IZJAVI TRENERJEV PO TEKMI

Aleš Rehar, trener Rogaške: »Malce smo popravili pristop iz prejšnje tekme. Želja je bila prisotna, vendar to ni bilo dovolj. Pokopala nas je kratka klop, saj smo zdržali le prvi polčas. Za boljše rezultate bo treba bolj resno trenirati.«

Lina Dečman, trenerka Odeje KED: »Rogaški čestitam za popestreno prireditev med polčasom. Dekletom se zahvaljujem za izkazan trud v preteklem času, ki se nam je danes