+386 59 935 619

03128-1000010043

Ločani uspešni proti Alposu
slikcaKošarkarji TCG Mercatorja so bili uspešni na prvem gostovanju v ligi UPC. Ločani so na koncu zmagali z rezultatom 88:84.
Alpos Šentjur : TCG Mercator 84:88 (25:19, 13:18, 21:20, 25:31)

Šentjur - Dvorana OŠ Hruševec-Šentjur, gledalcev 400, sodniki: Boltauzer (Maribor), Strnad (Ljubljana), Fišer (Ljubljana).

Alpos Šentjur: Palčnik 2, Lapornik 5, Avdibegović 21 (2:2), Sebić 9 (0:2), Brown 12, Dunovič 23 (6:9), Pelc 2, Sadibašić 10 (2:2).

TCG Mercator: Murič 7 (3:4), Finžgar 12 (3:3), Skok 13 (1:2), Julevič 11 (4:6), Nicaj 14 (4:4), Krejič 31 (6:7).

V izenačenem obračunu so slavili gosti, absolutni junak pa je bil Dario Krejič, ki je pred kratkim okrepil gorenjsko moštvo. Devetindvajsetletni izkušeni igralec je domačinom nasul kar 31 točk, njegov odstotek meta za tri točke pa je bil naravnost sijajen - 5:7. V prvi polovici tekme je bila rahla rezultatska prednost bolj ali manj vseskozi na domači strani. Najvišjo so si priigrali v 14. minuti, ko je bilo 30:21, toda gorenjski košarkarji so jih vselej ujeli. V prvi polovici drugega dela se razmerje moči ni bistveno spremenilo, v zadnji četrtini pa so bili Škofjeločani absolutni gospodarji gostujočega parketa. Od 33. minute, ko so povedli z 69:68, vodstva več niso izpustili iz svojih rok, slabe štiri minute pred koncem pa so vodili z 79:70. Gostitelji se niso predali, s točkama Dunoviča so se 28 sekund pred koncem srečanja približali na tri točke zaostanka (80:83), deset sekund pred zadnjim zvokom sirene pa na dve (84:86). Vse njihove upe za zmago pa je pokopal prvo ime obračuna Krejič, ki je zadel oba prosta meta za zmago z 88:84. TCG Mercator bo v naslednjem krogu v soboto, 25, oktobra, na domačem igrišču gostil Zlatorog Laško, Alpos Šentjur pa se bo dan pred tem v gosteh pomeril s CPG Novo Gorico.

Kaj sta o tekmi povedala trenerja:

Boštjan Kočar, trener Alposa: "Čestitam gostujočemu moštvu za zmago. Moja ekipa je imela kar dvakrat prednost desetih točk, ki je ni znala obdržati do konca. Dovolili smo, da so se gostujoči igralci pobrali in vrnili v igro."

Matic Vidic, trener TCG Mercatorja: "Zelo težko tekmo smo slabo začeli in se celotni prvi polčas lovili. Šele v četrti četrtini smo razvili bolj odločno igro in prišli do prednosti, ki smo jo obdržali do konca. Zadovoljen sem z zmago, saj smo vedeli, da nas čaka težko delo."