+386 59 935 619

03128-1000010043

Pionirke in mladinke igrišče zapustile sklonjenih glav.
slikcaV nedeljo zjutraj so starejše pionirke izgubile na gostovanju v Ljubljani, zvečer pa je mladinke na prvi domači tekmi v letošnji sezoni doletela podobna usoda proti kranjskemu Triglavu.
Starejše pionirke, 6. krog, 19.10.2008

ŽKD Ježica : KK Odeja Ked 76:53 (21:16, 21:8, 9:15, 25:14)

Strelke: Frlic, Tušek 6, Hafner M., Lazar 7, Istenič, Bošnjak 20, Šmid 4, Stanonik 8, Mlinar 4, Lojič 3, Dolenc,Hafner P.

Starejše pionirke so gostovanje v Ljubljani začele dobro, kljubtemu da v ekipi ni bilo prve organizatorke igre Daše, ki je obležala v postelji. Za nameček se je v prvi četrtini pri izsiljevanju osebne napake v napadu poškodovala še Manca, tako da so Ločanke morale tekmo odigrati brez klasičnih branilk. V prvi četrtini je korak z domačinkami držala Maja, ki je v tem delu igre dosegla kar 13 točk. V drugi četrtini so domače igralke dvignile ritem igre in prednost je narasla na visokih 18 točk. Tretjo četrtino so z borbeno igro dobile Ločanke, in zmanjšale prednost na 12 točk, a za preobrat je zmanjkalo moči. V zadnjih minutah tekme so na parket stopila tudi marljiva dekleta, ki pridno čakajo na svojo priložnost in tokrat so prikazale, da se tudi na njih lahko še računa. Pri domačih je bila najbolj razpoložena Gabrovšek s 24 točkami, medtem ko jih je Maja za Ločanke dosegla 20.

Komentar trenerja Odeje, Fijavž Boruta: »Kaj naj rečem, malo nam je sreča obrnila hrbet, saj se nikakor ne moremo sestaviti v celotni zasedbi, po današnji tekmi pa bo to še težje. Glavna naloga tega tedna nam bo sanirati vse poškodbe, tako da Domžale pričakamo zdravi in spočiti. Začenjajo se povratne tekme in to pomeni, da nas čaka še veliko dela. Nič še ni izgubljenega, ne bomo vrgli puške v koruzo, čaka nas še 6 tekem, katere bomo odigrali »na nožÂ« in z malce sreče je vse mogoče.«

Mladinke 1. SKL, 3. krog, 19.10.2008

KK OODEJA KED : KK TRIGLAV 68:85 (8:22, 20:27, 19:16, 21:20)

KK Odeja Ked Močnik 5 (1:3), Tušek, Stanonik, Primožič 11 /1/, Jereb, Dolenc 2, Pograjc 2, Istenič 4, Oblak 22 /1/ (1:3), Lah 6, Kreačič 4, Bošnjak 12/1/(3:4)

KK Triglav: Mohorič, Đurič 6 (2:4), Gortnar 26 (0:1), Žibert 14 /2/ (2:2), Šarič, Marčeta 8 (2:2), Adamovič 9 /1/, Bidovec 4 (0:2), Pivač 9 /1/, Valič 2, Markovič 5 (1:2)

Tekmo so agresivneje začele gostje, ki so preko Gortnar in Adamovič prišle do vodstva 4:15, ki so ga nato do konca četrtine še povišale. V drugi četrtini se je razigrala Oby in naši ekipi je začelo kazati bolje, a so gostje uspele izskoristiti nekaj miut nezbranosti domače ekipe in vodstvo še povišale. Dogovor v salčilnici Odeje je bil, da poskušajo rezultatsko dobiti vsaj drugi polčas, in to jim je tudi uspelo. Prednost 21 točk ob polčasu je na koncu tekme znašala 17 točk, Loška dekleta pa so prikazala zares dopadljivo predstavo z veliko teka in zadetimi meti od daleč. Na parket so stopile tudi mlajše igralke, ki so pustile viden pečat v igri domačink. Izkazala se je predvsem Maja, ki je dosegla kar 12 točk in je bila tako 2. strelka ekipe, takoj za Oby (22). Pri gostjah je bila nesutavljiva Gortnar s 26 točkami.

Komentar trenerja domačih, Fijavž Boruta: »Tekmo smo začeli v krču, pri nekaterih igralkah se je dalo opaziti tudi nekaj treme pred domačo publiko, to pa so znale gostje dobro izkoristiti. Vesel sem, da so moje igralke kljub visoki razliki drugi polčas odigrale na visokem nivoju in uspele zmanjšati razliko. Gostujoči ekipi se zahvlajujem za fairplay, dekletom pa čestitam za lepo in borbeno predstavo.«

Maja je to nedeljo odigrala dve zelo dobri predstavi.