+386 59 935 619

03128-1000010043

Pomurje Skiny boljše nasprotnice v pionirskem dvoboju.
slikcaV torek popoldne so naše punce gostovale v Murski Soboti. V »živčni« tekmi so se bolje znašle domačinke, ki so v zadnjih minutah slavile z razliko 6 točk.
Starejše pionirke, 5. krog, 7.10.2008

KK Pomurje Skiny : KK Odeja Ked 75:69 (21:13, 14:18, 21:18, 19:20)

Strelke: Tušek, Hafner 11, Lazar 8, Istenič, Dumenčič 17, Bošnjak 12, Stanonik 6, Mlinar 9, Lojič 5, Čadež

Tekmo so naše punce, ki so nastopale brez obeh Ev, Mance in Nine, odprle odlično in po dveh minutah vodile s 0:6, nato pa zgrešile nekaj »zicerjev«, na drugi strani pa dovolili domačinkam, da so jih ujele in povedle z rezultatom 17:11. V tem delu je pri domačinkah bila neustavljiva Dora, ki je v trapezu Ločank mešala štrene nemotivirani Maji. Sodnika sta Ivani in Alenki hitro napiskala po 3 osebne napake in tako so Ločanke nadaljevali brez njiju. Pomurke so se odlepile na 11 točk razlike in tako prevzele pobudo. Polčas se je končal z razliko 4 točk (35:31). Drugi polčas se je začel obetavneje in z prostimi meti so Ločanke ujele priključek (36:35), a so domačinke naredile delni izid 11:0 in pobegnile na 47:35. Do konca četrtine so uspele prednost zmanjšati na 7 točk (56:49). V četrti četrtini sta sodnika s petimi osebnimi napakami na klop poslala Ivano in Alenko. Ločanke se še kar niso predale in ujele nasprotnice na 64:64, a je za popoln preobrat zmanjkalo moči. V teh minutah so namreč zgrešile 4 zaporedna neovirana polaganja. To je vlilo novih moči domačinkam, ki so napake takoj kaznovale in zmagale tekmo. Najbolj razpoložena pri Pomurju je že po standardu bila Tina Kerčmar s 25 točkami, Daša Dumenčič pa jih je za Ločanke dala 17.

Komentar trenerja Odeje, Fijavž Boruta: »Škoda, da sta tako lepo in borbeno predstavo obeh ekip morala uničiti sodnika s svojo željo, da bi bila v središču pozornosti! In to na pionirski tekmi! Brez izključenih dveh igralk prve peterke v Superligi težko držiš tempo celotne ekipe nasprotnika. Nam je to uspevalo vse do 37 minute, nato pa je utrujenost naredila svoje. Tekmo smo izgubili že veliko prej, ko smo v prvem polčasu dovolili nekaterim domačim igralkam, ki niso nosilke v svoji ekipi, da so se razigrale. Vsaka tekma je šola, iz današnje pa se lahko naučimo, da zelo dobrih 20 minut na tekmo ni dovolj za zmago. Potrebno je odigrati 40 minut s, kot bi rekla naša Daša, 116 odstotki svojih zmožnosti.«

Daša je bila pri naših najbolj razpoložena!