+386 59 935 619

03128-1000010043

Vikend je našim dekliškim ekipam prinesel tri zmage in en poraz.
slikcaSlavile so selekcije mlajših in starejših pionirk ter mladink, izgubile kadetinje.
Najprej so v soboto dopoldne na parket stopile mlajše pionirke, ki so prvi dve tretjini proti ekipi Grosuplja odigrale malce slabše, nato pa v zadnji tretjini nadoknadile visok zaostanek 11 točk in slavile s 6-imi točkami razlike.

KK Odeja Ked : KK Grosuplje 36:30 (10:12, 3:12, 23:6)

KK Odeja KED: Kokelj 15, Krvina 8, Potočnik 7, Čadež 4 (2/4), Guzelj Š., Prašnikar P., Prašnikar L., Đakovič, Frlan 2 (0/2), Šmid 2, Koščak

KK Grosuplje: Grubelič 10 (0:2), Gabrijel 6, Weiss 4, Zabukovec 2, Pečjak 2, Potokar 2, Bartol 2, Goršič 2

Komentar trenerke Odeje, Alje Dolenc: »«

Kadetinje 92 in mlajše, 27.9.2008

KK Triglav : KK Odeja Ked 67:51 (22:10, 16:8, 20:10, 9:23)

Strelke: Tušek 8, Hafner 2, Primožič 9, Jereb 4, Kreačič 8, Dumenčič 2, Bošnjak 2, Stanonik 2, Močnik 12, Lojič, Šmid 2

Mlada kadetska ekipa Odeje je tekmo začela s preveč spoštovanja do državnih prvakinj iz leta 2006, kar pa so le-te znale dodobra izkoristiti in so tekmo odprle z delnim rezultatom 13:0. Ločanke so se nato zbudile, a se v napadu nikakor niso mogle povezati, v obrambi pa so dovolile Gortnarjevi, da si je prisvojila trapez in tam odigrala zares dobro. Po treh četrtinah je razlika znašala že 30 točk, a so naše punce pokazale zobe in v zadnjo četrtino z agresivno obrambo dobile za 14 točk, ter tako omilile poraz. Najboljša strelka pri Odeji je bila Vanja z 12 točkami.

Komentar trenerja Odeje, Fijavž Boruta: »Pohvala za borbeno predstavo gre prav vsem igralkam današnje tekme. Mi smo v tekmo stopili s preveč »rešpekta« do nekaterih domačih igralk in nismo verjeli v svoje sposobnosti, ko pa je bila razlika enkrat previsoka je bilo za presenčenje premalo časa. Vseeno so dekleta dokazala, da se znajo boriti in stopiti skupaj, a za zmago je potrebno zbrano odigrati vseh 40 minut.«

Starejše pionirke, 28.9.2008, 4. krog Superlige

KK Odeja Ked : Žkk Merkur Celje 109:53 (22:12, 27:12, 23:22, 37:7)

KK Odeja Ked:
Tušek 14 (4:6), Hafner 10 /1x3/(1:1), Lazar 13 (1:2), Dumenčič 7 /1x3/(2:2), Bošnjak 33 (3:7), Šmid 7 /1x3/, Stanonik 17 /1x3/, Mlinar 4, Lojič, Dolenc 4

Žkk Merkur Celje:
Petrovič 3 (1:4), Dimec Ta. 7 /1x3/, Gračner 2, Gobec, Dimec Tj., Vodišek 17 (3:5), Teršek 8 /1x3/(1:2), Brišnik 16 (4:7)

Tekma se je začela z agresivno obrambo domačih in prva četrtina se je končala z razliko desetih točk v prid Ločank (22:12). V tem delu tekme je največ »preglavic« domačim povzročala neugdna Vodišek, na drugi strani pa sta Maja (9) in Ivana (6) poskrbeli za vodstvo. V drugi četrtini so domače igrake še pritisnile na plin in povišale vodstvo na 25 točk razlike. Po polčasu so gostje prikazale veliko bolj odločno igro in tako to četrtino izgubile samo za točko. V zadnji četrtini pa so Ločanke dvignile ritem igre in tekmo dobile z presenetljivo visoko razliko. Najboljša strelka tekme je bila Maja s 33 točkami in 9 skoki, razigrala pa se je tudi Alenka, ki je 17 točkam dodala 14 pridobljenih žog

Komentar trenerja domačih, Fijavž Boruta: »Bravo dekleta! Že na ogrevanju sem opazil, da so punce zeo motivirane za današnjo tekmo. Odgrali smo zelo dobro, predvsem v fazi napada, v obrambi smo za razliko od prejšnjih tekem naredili velik napredek. Težke tekme nas čakajo v naslednjih tednih in samo trdo delo na treningih nam lahko prinese še kakšno zmago. Še enkrat čestitke dekletom.«

Mladinke, 28.9.2008, 1. krog

ŽKD panter Ilirija : KK Odeja Ked 47:63 (13:9, 12:11, 10:22, 12:21)

Strelke:
KK Odeja: Stanonik 2, Tušek 2, Močnik 2, Primožič 9, Jereb, Dolenc, Pograjc 2, Istenič 12, Oblak 17, Lah 12, Kreačič 5, Bošnjak

Mladinke so tekmo začele slabo, neagresivno v obrambi, v napadu pa nepovezano in nestrpno, kar pa so domače igralke izkoristile in prvi polčas dobile z razliko 5 točk (25:20). V drugem polčasu so se Gorenjke zbudile in zbrale v tem polčasu kar 43 točk. Na koncu tekme je razlika znašala visokih 16 točk v korist igralk Odeje. Najboljša strelka tekme je bila Teja s 17 točkami, sledili sta ji Ninčk in Janja s po 12-imi.

Komentar trenerja Odeje, Fijavž Boruta: »Dekletom gredo pohvale za prikazano igro, ki je bila v drugem polčasu neprimerljivo boljša kot v prvem. V opravičilo nam gre dejstvo, da smo se danes prvič zbrali v celoti, tako da pričakujem, da bo na naslednji tekmi že bolje. Puncam čestitam za zmago!«

Starejše pionirke so zabeležile prvo zmago v Superligi!