+386 59 935 619

03128-1000010043

Starejše pionirke zaključile s prvim delom pionirske sezone.
slikcaPrejšnjo nedeljo so na povratni tekmi proti lokalnim rivalkam ekipi Triglava dosegle še 10 zmago zapored in prvi del sezone zaključile z najboljšim izkupičkom v Sloveniji.
Starejše pionirke, 22.6.2008, 10. krog

KK ODEJA KED : KK TRIGLAV 63:40 (14:4, 14:14, 13:12, 22:10)

Odeja Ked: 63 /3x3/ (8:13)
Frlic 2, Tušek 12 /2X3/, Kopač 2, Lazar 5 (1:2), Istenič, Dumenčič 6 (2:4), Bošnjak 9 /1x3/, Šmid 6, Stanonik 18 (4:5), Mlinar 3 (1:2), Lojič, Dolenc

KK Triglav 40 /3x3/ (5:16)
Sever 15 /3x3/, Tolaj 2, Hostar, Kos 12 (2:6), Đakovič 5 (3:8), Žumer 4 (0:2), Žun 2, Bizjan

Tekmo so naša dekleta začele agresivno v obrambi, tako da gostje iz Kranja niso imele veliko rešitev v napadu. Da prednost po prvi četrtini ni bila še večja so poskrbele kar domače igralke, ki so slabo podale kar 11-krat in tako omogočile gostjam da so držale priključek. Te so se razigrale v drugi četrtini, ko so minuto pred koncem stopile prednost domačih na 5 točk. A trojka Maje in ukradena žoga ter polaganje Neže sta Ločankam vrnili potrebno samozavest pred drugim delom tekme. Rezultat polčasa 28:18.
Tretja četrtina je minila v izenačeni igri, tako da je prednost domačih po treh četrtinah znašala 11 točk (41:30).
V četrti četrtini pa je peterka Maja-Neža-Tinky-Daša-Garfild ter potem še Ivana stisnila še zadnje moči iz sebe in z delnim rezultatom 16:1 v 37 minuti tekme prinesla vodstvo 57:31. Krvnik gostij je bila v tem delu Alenka, ki je prestregla 3 žoge in zadela 8 od svojih 18 točk. Druga strelka domačih je bila z dvema zadetima trojkama Ivana (12), tretja pa Maja (9). Pri gostjah je izstopala Sever s 15 točkami.

Komentar trenerja domačih Fijavž Boruta: »Najprej čestitke puncam za zmago. Tekmo bi ocenil kot zelo težko, saj je bil pritisk želje po deseti zmagi ogromen. To se je videlo tudi v prvi četrtini, v kateri smo dominirali, a tudi zaradi treme slabo podajali in si sami onemogočili mirno nadaljevanje tekme. Gostje so našo nezbranost izkoristile in nas začele loviti, a smo jim na koncu polčasa zopet ušli. Zopet je tekmo zmagala naša dolga klop, ki je našim nosilkam omogočila, da smo v četrto četrtino vstopili bolj sveži kot nasprotnice ter naredili delni rezultat 16:1. Ogromno trdega dela in odrekanj nam je omogočilo da smo cilj sezone 07-08 presegli, saj ne samo da smo se uvrstili v Superligo, ampak smo celo prvi na lestvici. A to mesto bomo lahko zadržali samo in izključno samo s trdim delom v pripravljalnem delu sezone. Do tedaj sta dva meseca počitnic in upam, da se bodo dekleta spočila in si napolnila baterije, saj nas čaka pestra sezona 08-09.«

Po tekmi smo si skupaj z navijači privoščili piknik na odbojkarskih igriščih izza dvorane Poden in tako veselo zakorakali v počitnice!

Potem, ko so si dekleta z dobrimi predstavami uvrstila na vrh Superlige...
...so na sceno stopili starši, ki so odbojko igrali v peklenski vročini...