+386 59 935 619

03128-1000010043

Starejše pionirke v pionirski ligi še vedno nadaljujejo zmagovalni niz.
slikcaPolovico prvega dela so Igralke Odeje KED zaključile v sredo z zmago v gosteh. Tokrat so našim puncam priznale premoč igralke Triglava iz Kranja. Ločanke so slavile s 43:58.
Starejše pionirke, 21.5.2008, 5.krog

ŽKK TRIGLAV : KK ODEJA KED 43:58 (10:7, 11:15, 13:18, 9:18)

Strelke:
KK ODEJA KED; 58 /2x3/(2:6)
Frlic 2, 1 skok in 2 prestreženi žogi, Tušek 12 /2x3/, 11 skokov, 3 prestrežene žoge in 6 asistenc, Hafner 2 (0:1), 1 prestrežena žoga in 2 asistenci, Čadež, Lazar 6, 2 skoka in 1 prestrežena žoga, Istenič, Dumenčič 12 (2:5), 4 skoki, 9 prestreženih žog in 6 asistenc, Bošnjak 8, 13 skokov, 4 prestrežene žoge in 4 blokade, Šmid, Stanonik 12, 5 skokov, 6 prestreženih žog in 5 asistenc, Mlinar 4, 5 skokov, 2 prestreženi žogi in 2 asistenci, Lojič 1 skok.

KK TRIGLAV: 43/1x3/(8:21)
Sever 11, Rozman 2, Kos 12, Đakovič 12, Žun 6

Ali bo našim dekletom sploh uspelo sestaviti ekipo za to tekmo ni nihče vedel, a s pomočjo naših zvestih staršev je vse steklo kot po maslu. Tri igralke so namreč še zjutraj opravljale pohode v okvirih Šole v naravi po različnih koncih Slovenije (Zreče, Idrija) in samo ustrežljivim učiteljem in staršem se lahko zahvalimo, da so jim dovolili priti na tekmo. No, dekleta, ne samo te tri, cela ekipa so jim je zahvalila na najboljši možen način.
Tekma se je začelo zelo nezbrano, predvsem na strani gostij, ki nikakor niso mogle zadeti kar nekaj odprtih metov iz bližine in razdalje. Žoga kar ni in ni hotela v koš. A v obrambi so dekleta odigrala izvrstno in dovolile nasprotnicam doseči samo deset točk, ter tako razliko obdržale na 3 točkah (10:7). V drugi četrtini so domačinke v 5 minutah naredile serijo 8:0 in povedle že za 11 točk. Takrat pa je Loški voz potegnila Ivana, ki je zadela trojko ravno takrat, ko so jo najbolj potrebovali. Črno-bele so tako dobile veter v krila od svoje kapetanke in v zadnjih petih minutah 1. polčasa naredile delni izid 15:3 ter na polčas odšle z razliko ene točke (21:22).
Med polčasom so si domačinke opomogle od šoka in začele tretjo četrtino bolj podjetno ter tako v 27. minuti tekme prešle v vodstvo 32:30. Po minuti odmora so se Ločanke zbrale in dosegle 10 točk zapored ter tako tretjo četrtino zaključile z vodstvom 34:40. Četrta četrtina je povsem pripadla Ločankam, ki so jo dobile z 9:18, tako na koncu slavile s 15 točkami razlike. Kar osem igralk se je vpisalo med strelke, kar je za tako težko tekmo presenetljiv podatek. Po 12 točk so vpisale Ivana, Daša in Alenka, Maja pa je 8 točkam dodale še 13 skokov in 4 blokade.

Komentar trenerja Odeje, Fijavž Boruta: »Verjetno ena težjih tekem mojih deklet, a zaslužijo si oceno odlično. Zopet smo odigrali zelo kolektivno, kar dokazuje podatek, da se je kar osem igralk vpisalo med strelke. V prvem polčasu nikakor nismo mogli razviti naše igre, domačinke so nam uspele vsiliti svoj ritem igre ter so predvsem na račun skoka v napadu prišle do prednosti. Ko smo v drugem polčasu mi začeli narekovati hitrejši tempo igre ter dobro zapirati prostor pod našim košem, nam je igra stekla. Čestitke puncam za borbeno predstavo! «

Pionirke so odlično opravile polovico prvega dela lige. Sedaj jih čakajo še povratne tekme.