+386 59 935 619

03128-1000010043

Pustna sobota je postregla z zanimivim turnirjem pionirk Odeje, Ilirije in Domžal.
slikcaDomače igralke Odeje so slavile na obeh tekmah, vse ekipe pa gre pohvaliti za lepo fairplay predstavo.
Pionirke 94, 2.2.2008, turnir

1.tekma:
ODEJA KED : PANTER ILIRIJA 67 : 34 (25:12, 18:8, 24:14)

ODEJA KED 67 /1x3/(4:10)
Čadež, Tušek 9/1x3/, Hafner (0:2), Frlic 4, Lazar 14, Muc, Dumenčič10, Bošnjak 4, Jereb 2, Stanonik 9 (3:4), Mlinar 9(1:2), Lojič 4, Kopač 2, Istenič

PANTER ILIRIJA 34 (2:7)
Balon 2, Bardutzky, Rajh, Bosna, Bizjak 2 (0:2), Vardjan 6(0:2), Obrč 4, Korač 2, Peterlin 2, Vertot 9 (1:1), Kotar 7(1:2), Mičunovič

Prvo tekmo so domačinke začele zelo podjetno z rezultatom 10:2 ter z agresivno obrambo narekovale ritem tekme in prišle 3 minute do konca tretjine do prednosti 23:6, nato pa po nekaj slabših napadih dovolile nasprotnicam lahke koše iz protinapadov. Drugo četrtino so zopet bolje začele Ločanke ter z delnim izidom 10:2 povedle za 21 točk (35:14). Nalet domačih se je končal sredi tretjine, ko so tudi Ljubljančanke zadele nekaj lepih metov. Do polčasa so na parket stopile vse igralke obeh ekip, tako da je bilo v igri moč zaznati kar nekaj nihanj. Rezultat ob polčasu je bil tako 43:20 za domačinke. V prvih petih minutah zadnje tretjine so naše igralke še povečale prednost, zagotovile varnih 59:20 ter omogočile igralkam, ki jim manjka še nekaj sproščenosti v igri, da so dobile nekaj dragocenih minut.

2. tekma
ŽKK DOMŽALE : PANTER ILIRIJA 43:28 (20:10, 15:12, 8:6)

ŽKK DOMŽALE 43 (1:7)
Urek, Krobot 9(1:1), Dremel, Cunja 2(0:2), Tajher 10, Smolnikar 6 (0:2), Kreft, Keržič, Anžič 2 (0:2), Žura 14, gavranovič, Mulalič, Kovač

PANTER ILIRIJA 28 (3:13) /1x3/
Balon , Bardutzky, Rajh, Bosna, Bizjak 2, Vardjan 4(0:4), Obrč 7(1:2), Korač , Peterlin 3(1:2), Vertot 7 /1x3/, Kotar 5(1:4), Mičunovič

Drugo tekmo turnirja je bolje začela ekipa Domžal, ki si je hitro nabrala 8 točk prednosti (10:2). Ilirija je nato »udarila« nazaj z nekaj lepimi in uspešnimi napadi, a jim je ob koncu tretjine ekipa Domžal spet pobegnila na 10 točk razlike (20:10). Do polčasa si je ekipa Domžal nabrala še 3 dodatne točke prednosti in tako na polčas odšla s prednostjo 13 točk (35:22). V zadnji tretjini so Ilirijanke močno pritisnile v obrambi, a jim igra v napadu ni stekla kot bi morala in Domžalčanke so ohranile prednost do konca tekme.

3. tekma
ODEJA KED : ŽKK DOMŽALE 54:37 (24:9,14:18, 16:10)

ODEJA KED 54 /1x3/(6:17)
Čadež 2, Tušek 8/1x3/(1:2), Hafner 2, Frlic, Lazar 2, Muc, Dumenčič 14, Bošnjak 15 (1:2), Jereb, Stanonik 2, Mlinar 7 (3:7), Lojič 2, Kopač , Istenič

ŽKK DOMŽALE 37 /1x3/(4:12)
Urek, Krobot 2(0:2), Dremel 2 (2:4), Cunja 4, Tajher 3 (1:2), Smolnikar 10 (0:2), Kreft, Keržič, Anžič 2 (0:2), Žura 16/1x3/(1:2), Gavranovič, Mulalič, Kovač

Finale neporaženih ekip je bolje začela domača ekipa, ki je pod vodstvom Maje in Daše ter odlični obrambi Alenke v prvi četrtini dosegla 24 točk, nasprotnicam pa dovolila le 9. V drugi tretjini so naše igralke dovolile Žuri, da se je razigrala in tako je hitro dosegla 11 točk, a sta Ivana in Tinkara dobro vodile drugo peterko, ki je uspela zadržati visoko prednost iz prve tretjine. Rezultat polčasa: 38:27. Tretjo tretjino so Ločanke začele z rezultatom 8:0 in tako v 4 minuti zadnje tretjine povedle svojo ekipo do vodstva 19 točk (46:27).

Vse ekipe velja pohvaliti za borbeno in fairplay predstavo.

Komentar trenerja domačih, Boruta Fijavža: »Vesel sem da so moje igralke prikazale dve lepi predstavi, ter da se je tekom tekem razigralo več igralk, ne samo vedno ene in iste. Nekatere igralke so imele na tekmi z Domžalami težke obrambne naloge in jim je za napad zmanjkalo moči, a pohvaliti gre soigralke, ki so v napadu zapolnile ta primanjkljaj. Gostujočima kluboma bi se rad zahvalil za udeležbo na turnirju, dekleta vseh treh ekip pa pohvalil za borbenost in jim čestital za lepe predstave.«

Turnir je minil v prijateljskem vzdušju, tako kot se za ta pisan pustni čas tudi spodobi!