+386 59 935 619

03128-1000010043

Ženska članska ekipa Odeja KED na mednarodnem turnirju v Srbiji
slikcaKošarkarice Odeje KED so se z mednarodnega turnirja v Srbiji vrnile brez poraza.
V četrtek okrog poldne sta se ekipi kadetinj in članic odpravili na mednarodni turnir v Srbijo, natančneje v Feketiće. Tja so prispeli pozno v noč. Kadetinje so se namestile pri sovrstnicah, članice pa so se namestile v bližnji Motel Pipacs, kjer so bile deležne velikega gostoljubja. V petek dopoldan so si igralke ogledale mesto Feketić, popoldan so odigrale prvo prijateljsko tekmo. V soboto in nedeljo dopoldan so opravile trening, v popoldanskem času pa so igrale prijateljske tekme. V soboto zvečer se je ekipa članic odpravila na ogled mesta Vrbas. V nedeljo ob 21. uri sta se obe ekipi odpravile proti Sloveniji.

Petek, 21.09.2007

KK Odeja KED : ŽKK Čelarevo 89 : 71 (28 : 17, 16 : 23, 30 : 17, 15 : 14)

Strelke za Odejo KED:
Rešek 6, Grilanc 27 (2 trojki), Oblak K. 8 (1 trojka),Pope 5, Brdnik, Čadež 2, Škof 4, Horvat 1, Oblak T. 14 (1 trojka), Krznarić 10, Ljubenović 6, Vene 4, Mijatović 2, Jovović.

Prvo prijateljsko tekmo so igralke Odeja KED začele zelo dobro. Nina Grilanc je v 1. četrtini dosegla 20 točk. V drugi četrtini so malo popustile in so jim nasprotnice do polčasa približale na 4 točke. Kljub močnemu odporu nasprotnic so igralke Odeje KED uspele povesti v 3. četrtini, kjer so ključno vlogo odigrali centri v obrambi ter Teja Oblak s svojimi 12 točkami v napadu. V zadnji četrtini je Odeja KED do konca držala razliko in zasluženo zmagala za 18 točk.

Sobota, 22.09.2007

KK Odeja KED : ŽKK Spartak 69 : 62 (21 : 13, 16 : 23, 20 : 15, 12 : 11)

Rešek 4, Grilanc 19 (1 trojka), Oblak K. 2, Pope 9, Brdnik 5 (1 trojka), Čadež 2, Škof 2, Horvat, Oblak T. 13, Krznarić 6, Ljubenović 2, Vene, Mijatović 4, Jovović 1.

Strelke za Spartak:
Lukač 11 (2 trojki), Perušinović, Orozović 6 (1 trojka), Šćekić 14 (1 trojka), Erak 8, Veselinović 3, Bakalić, Anđelić 6, Budimčević 2, Kovačević 3, Ajduković 9.

Tudi v tej tekmi so igralke Odeje KED dobro začele, a v drugi četrtini zopet popustile. Tekma je bila izenačena, vendar so na koncu slavile s sedmimi točkami razlike. Dobri igri sta zopet prikazali Nina Grilanc in Teja Oblak, ki sta bili najboljši strelki. Izkazala pa se je tudi nova okrepitev ekipe, ameriška igralka Monica, ki je svojimi asistencami pripomogla h zmagi. Nasprotna ekipa je skoraj polovico točk zadela izza črte prostih metov (30/42). Tekma je bila zelo težka, saj so imele nasprotnice prevlado pod košem. Igralke Odeja KED pa so z agresivno igro in s hitrimi protinapadi uveljavile svoj način igre.

Nedelja, 23.9.2007

KK Odeja KED : ŽKK Proleter Zrenjanin 74 : 56 (21 : 11, 13 : 17, 20 : 15, 20 : 13)

Rešek 2, Grilanc 23 (1 trojka), Oblak K., Pope 12, Brdnik, Čadež 2, Škof 12 (1 trojka), Oblak T. 4, Krznarić 4, Ljubenović 5 (1 trojka), Vene 8, Mijatović 2, Jovović.

Tudi v tej tekmi so igralke Odeje KED dobro začele, a v drugi četrtini zopet popustile. Zaradi nepotrpežljivosti in prehitrem izvajanju akcij, se jim je ekipa Zrenjanina približala že na 4 točke. Po polčasu so igralke zbrale moč in ekipi Zrenjanina vrinila svojo hitro ter agresivno igro. V igri se je poznala utrujenost igralk Odeje KED, saj igra ni stekla pri vseh igralkah kot bi morala. Ponovno je bila strelsko razpoložena Nina Grilanc. Izkazali sta se tudi Škof in Pope z 12 točkami. Na koncu je Odeja KED brez problemov premagala Zrenjanin.