+386 59 935 619

03128-1000010043

Obe naši najmlajši dekliški ekipi zmagali na gostovanju na Štajerskem!
slikcaV soboto se je začel drugi del lige mlajših pionirk, kjer ima KK ODEJA kar dve ekipi...in obe igrata odlično!Odeja A je gostovala v Šmarju, Odeja B pa v Rogaški Slatini.
ODEJA A se po počitnicah vrača z visoko zmago

ŠD Šmarje : ODEJA A 21:82 (8:37, 7:24, 6:20)

Strelke:
Odeja A: Čadež 2(2:0), Kopač 8(2:0), Hafner M.16, 1 trojka,(10:7), Frlic 12, Potočnik 2(2:2), Vehar 10(2:0), Dumenčič 19(3:1), Bošnjak 10, Guzelj, Hafner P.2(2:0)

ŠD Šmarje: Mijailovič, Ferme 2,Dečman 6, Jereb 6(2:0), Mikuš, Kovačič, Fir, Majcen B., Šket, Majcen Š.,
Ocvirk 5(6:3), 2(2:0)

Tokrat je dekletom kot garderoba služil kar avtobus saj smo na OŠ Šmarje pri Jelšah prispeli z rahlo zamudo. Dekleta so iz avtobusa dobesedno pritekla na igrišče in v takem ritmu tudi začela tekmo, hitro z veliko protinapadi. Hiter ogrevalni tempo je očitno najbolj ustrezal Daši saj je v prvi tretjini od skupno 37 točk dosega vseh svojih 19!
Kljub popolni menjavi peterke ritem tudi v drugi tretjini ni padel in po koncu druge tretjine je razlika znašala že 46 točk(15:61).
Tudi po odmoru so dekleta nadaljevala s hitrimi protinapadi in pa agresivno obrambo, na žalost pa tudi s kar nekaj zgrešenimi "zicerji".
Strelsko sta bili tokrat najbolj razopoloženi Daša(19) in Manca H.(16), slednja je bila enkrat uspešna tudi iz za črte za 3 točke.

Komentar trenerke Eve Rešek:
»Kljub visoki zmagi, nisem zadovoljna z igro v napadu. Veliko preveč smo grešili, kar bi nas proti močnejšim nasprotnicam, ki bi to znale kaznovati, lahko stalo zmage. So se pa zato dekleta toliko bolj izkazala v obrambnih nalogah, kjer so bila lep zgled kolektivne igre.«

ODEJA B je prav tako slavila s precejšnjo razliko!

KD Janina : KK ODEJA B 31:55 (6:19; 15:20; 10:16)

Strelke: KK Odeja B: Lojič 18 (2/4), Šmid 16 (6/8), Muc 8, Dolenc 6, Istenič 5 (1/4), Mlinar 2, Pintar (0/2), Krvina, Traven, Bernik, Podobnik
KD Janina: Zupanc 18, Sekirnik 8 (0/2), Peer 2, Šafranko 2, Kunstek 1 (1/2)

Prvo tretjino so dekleta ekipe Odeja B začele s točkami že v prvem napadu. Tudi naprej je kazalo odlično, saj z dobro obrambo nasprotnicam praktično niso dovolile do koša, same pa so odigrale nekaj odličnih protinapadov (naveza Istenič – Šmid) in tako končale tretjino z razliko 12-ih točk. V drugi tretjini so se dekleta KD Janina s pomočjo Zupanc Maje, ki je v tej tretjini dosegla kar 14 od 15ih točk, nekoliko približala Ločankam, vendar pa sta odlično igro pod košem pokazali visoki Dolenc Eva in Lojič Jasna z doseženimi točkami izpod koša in velikemu številu skokov – tako v obrambi kot v napadu. Po polčasu se je odlična igra Ločank še nadaljevala, dekleta iz Rogaške Slatine pa se kljub temu niso predala. Nalet nasprotnic so skušale zaustaviti z osebnimi napakami, vendar se Ločanke kljub nekaterim zgrešenim prostim metom niso pustile in koše dosegale iz hitrih protinapadov, v obrambi pa so se borile do konca tekme.
Izjava trenerke Alje Dolenc:
»Dekleta so igrala tako, kot smo se dogovorile na začetku tekme – hitro, dinamično, borbeno, s poudarkom na igro pod košem. Kljub temu, da smo s seboj vzeli tudi štiri novinke in so starejša dekleta morala prevzeti več odgovornosti, smo napravili nekaj nepotrebnih napak, ki pa jih bomo na prihodnjih treningih popravili. Pohvalila bi vse, sploh pa začetnice, ki na svoji prvi tekmi niso pokazale prav nič strahu! Čestitam za zmago!«