+386 59 935 619

03128-1000010043

Člani: CJ White s 25 točkami zrežiral preobrat proti Rogaški
slikcaKošarkarji LTH Castingsa so v tekmi 24. kola Lige Nova KBM prišli do izjemno pomembne zmage v boju za četrtfinale. Škofjeločani so na krilih CJ Whitea, ki se je podpisal pod 11 od zadnjih 13 točk LTH Castingsa, po podaljšku premagali Rogaško. Bilo je 80:76.

Liga Nova KBM, 24. kolo, ŠD Poden, ponedeljek, 8.4.2024
LTH Castings : Rogaška 80:76* (20:23, 8:8, 14:11, 22:22) (16:12)
LTH Castings: Lampret, Robinson 18 (13 skokov), Jugovic 11, Ristić 5 (4 skoki), Frelih 2 (5 skokov), Filipič, Kerić, Bilić 16 (6 skokov), Rojc 4, Rudović 2, Perčič, White 25 (9 skokov).
Rogaška: Greene 6 (8 skokov), Tabak 19, Colnarič, Močnik 2, Božak 3, Session 19 (11 skokov), Sivka, Jugovac, Čebular 6, Kralj 11, Kotnik 10 (5 skokov).

* - po podaljšku.

#15 CJ White - 25 minut, 25 točk (4/9 za dve, 3/9 za tri, 8/9 prosti meti), 9 skoko (3 v napadu), 3 podaje, 2 osebni napaki, 4 izsiljene osebne napake, 1 izgubljena žoga, 1 pridobljena žoga, 2 prejeti blokadi; +/- = +10, indeks = 25.

V ŠD Poden sta si tretjič v letošnji sezoni stali ekipi LTH Castings in Rogaška, ki sta se nekaj kol pred koncem sezone znašli v neposrednem boju za mesto v četrtfinalu. Po izjemno razburljivi končnici so velik korak k preboju med najboljših osem ekip v Sloveniji naredili Škofjeločani, ki so za zmago potrebovali 45 minut.

V tekmo so bolje krenili Slatinčani, ki so že v uvodnih 5 minutah zadeli 4 trojke, od tega tri David Kralj, ki je bil najbolj zaslužen, da so gostje že v prvi polovici prve četrtine povedli za 11 (3:14). Domači so po nekaj dobrih obrambah hitro ujeli stik z gosti in na začetku druge četrtine pri rezultatu 22:23 že imeli nekaj napadov za vodstvo. Prvič so povedli v 17. minuti tekme, ko je za 28:26 pod košem zadel Kendall Robinson. V nadaljevanju srečanja si nobena od ekip ni uspela priigrati vidnejše prednosti, večji del tekme pa je bila v ospredju Rogaška. 14 sekund pred koncem je trojko za +3 (61:64) zadel izkušeni Sandi Čebular, domačinom pa je podaljšek s trojko tri sekunde pred koncem zagotovil CJ White. 23-letni Američan je zablestel tudi v podaljšku in nosil največ zaslug, da tudi zaostanek 67:72 za Škofjeločane ni bil usoden. Od tedaj naprej je nanizal kar 11 točk. Najprej je zadel za 69:72, nato trojko ob osebni napaki za 74:74, zadetemu prostemu metu za 75:74 pa nato dodal še eno trojko in za konec zadel dva prosta meta.

Obstanek med elito zagotovljen, zdaj v lov na četrtfinale
Košarkarji LTH Castingsa so si tri kola pred koncem z 11. zmago v letošnji sezoni tudi teoretično zagotovili obstanek v Ligi Nova KBM. Zdaj so Ulitkarji zelo blizu preboja v četrtfinale. Za mesto med najboljšimi osmimi ekipami v Sloveniji bo zadoščala že ena sama zmaga v zadnjih treh kolih, tudi najslaši scenarij (tj. 3 porazi) pa za Škofjeločane po vsej verjetnosti ne bi bil usoden. Prva priložnost za zmago bo že v petek, ko v ŠD Poden prihaja sicer 2.-uvrščeni Kansai Helios Domžale, ki je enkrat v letošnji sezoni proti Ulitkarjem že klonil.