+386 59 935 619

03128-1000010043

Člani: Razigrani Kendall Robinson premalo za zmago v Šenčurju
slikcaKošarkarji LTH Castingsa v zaostali tekmi 22. kola niso uspeli še drugič v sezoni premagati zasedbe Šenčurja. Šenčurjani so bili na domačem igrišču boljši z rezultatom 85:74. Pred Škofjeločani sta zdaj dve tekmi v ŠD Poden, nato pa do konca rednega dela sezone še dva gostovanja.

Liga Nova KBM, zaostala tekma 22. kola, ŠD Šenčur, sreda, 3.4.2024
GGD Šenčur : LTH Castings 85:74 (23:19, 25:21, 21:18, 16:16)
GGD Šenčur: Čibej 10 (5 skokov), Vidić 2, Novak 15 (8 podaj), Ožegovič 11, Antić 2, Martinčič, Đapa 13, Malovčić 26 (5 skokov), Petrovič 6, Bolhar, Mijović.
LTH Castings: Lampret, Robinson 23 (8 skokov), Jugovic 5, Ristić 5 (6 skokov), Frelih 4, Filipič, Kerić 3, Bilić 8 (6 skokov), Rojc 11, Rudović 7, Perčič, White 8 (8 skokov).

Naj igralec LTH Castingsa
#5 Kendall Robinson - 23 točk (10/11 za dve, 1/4 za tri), 8 skokov (5 v napadu), 3 podaje, 4 osebne napake, 1 izsiljena osebna napaka, 1 izgubljena žoga, 1 pridobljena žoga, 2 blokadi, 1 prejeta blokada; +/- = -11; indeks 28.

Košarkarji LTH Castingsa so bili večji del prvega polčasa povsem enakovreden tekmec gorenjskemu rivalu, ki si je prvič vidnejšo prednost priigral v zaključku prvega dela tekme. Še v 18. minuti tekme je bilo 38:38, v 24. minuti pa so domačini bežali za 14 (54:40). Po nekaj dobrih minutah so se Škofjeločani približali na 4 točke zaostanka (62:58), nakar je znova sledilo nekaj napak. Domači so s pridom izkoriščali veliko število izgubljenih žog Ulitkarjev in večkrat prišli do lahkih košev. Ko so v 38. minuti po trojki Daliborja Đape povedli za 13 točk (83:70), je bilo jasno, da bodo prišli do 11. zmage v sezoni, LTH Castings je na drugi strani ostali pri 10 doseženih zmagah.