+386 59 935 619

03128-1000010043

Člani: LTH Castings v 3. medsebojni tekmi prvič izgubil proti Podčetrtku
slikcaKošarkarji LTH Castingsa so bili v tekmi 21. kola za las prekratki, da bi še tretjič v sezoni premagali ekipo Terme Olimia Podčetrtek. Gostje so dvorano Poden zapustili z zmago. Bilo je 78:81.

Liga Nova KBM, 21. kolo, ŠD Poden, ponedeljek, 18.3.2024
LTH Castings : Terme Olimia Podčetrtek 78:81 (25:23, 22:25, 14:17, 17:16)
LTH Castings: Lampret, Robinson 16 (6 skokov), Jugovic 10, Ristić 11, Frelih, Filipič, Bilić 22 (6 skokov), Rojc, Rudović 5, White 7 (8 podaj), Žargi.
Terme Olimia Podčetrtek: Pajk (5 skokov), Pelko 13, Bratož 17, Vukotić, Škorjanc 14, Švigelj, Bizjak, Stoimenov 24, Struger 4, Atanacković 5, Livadić 4 (7 skokov)

Naj igralec LTH Castingsa
#11 Siniša Bilić - 22 točk (5/6 za dve, 3/5 za tri, 3/3 prosti meti), 6 skokov (1 v napadu), 4 podaje, 3 osebne napake, 3 izsiljene osebne napake, 1 izgubljena žoga, 2 pridobljeni žogi; +/- = -1, indeks = 30.

CELOTNA STATISTIKA

Košarkarji obeh ekip so v tekmi 21. kola uprizorili pravi boj za nov par točk. Za LTH Castings je prvič po dolgem času zaigral Matej Rojc, ki pa je zaradi vnovične poškodbe parket zapustil že po vsega 3 minutah igre. Trener Luka Bassin prav tako ni mogel računati na pomoč še vedno poškodovanega Naceta Freliha. V prvem polčasu je LTH Castings do najvišje prednosti prišel v 17. minuti, ko je povedel s 45:37, kljub temu pa je po zaslugi razigranega Alexandra Stoimenova prvi polčas pripadel gostom (47:48). V drugem polčasu so se v zaostanku 7 točk znašli domačini (62:69), ki so se na ta zaostanek odlično odzvali in v zadnjo minuto krenili v prednosti (78:76). Od takrat naprej Škofjeločani niso več uspeli zadeti, za goste pa je 5 točk dosegel Jure Pelko in tako poskrbel, da je zmaga odšla v Podčetrtek.

10. Hopsi Polzela 5/16

Razigrani Siniša Bilić ni bil dovolj za zmago proti Termam Olimia. (Foto: Igor Martinšek)