+386 59 935 619

03128-1000010043

Člani: Brez Bassina, Rojca in Freliha po podaljšku poraženi na Polzeli
slikcaČlanski ekipi LTH Castings v tekmi 20. kola ni uspelo zabeležiti 11. zmage v letošnji sezoni Lige Nova KBM. Škofjeločani so bili na Polzeli izjemno blizu uspeha, na koncu pa po podaljšku ostali brez novega para točk.

Liga Nova KBM, 20. kolo, ŠD Polzela, sobota, 9.3.2024
Hopsi Polzela : LTH Castings 81:76 (19:20, 14:19, 16:12, 18:16) (14:9)
Hopsi Polzela: Collins 13, Vranić 24 (8 skokov), Robb 17 (9 skokov), Nemec, Dragan, Grušovnik 6, Regoršek, Borišek, Jošt, Besedić 7 (11 skokov in 7 podaj), Vasilić 2, Fifolt 12 (11 skokov).
LTH Castings: Lampret 6, Robinson 11 (6 skokov), Jugovic 8 (5 skokov in 7 podaj), Ristić 4 (6 skokov), Frelih, Filipič, Kerić 4, Bilić 14 (5 skokov), Rojc, Rudović 11, White 22 (5 skokov), Žargi.

CJ White - 36 minut, 22 točk (4/4 za dve, 4/11 za tri, 2/3 prosti meti), 5 skokov, 3 podaje, 4 osebne napake, 5 izsiljenih osebnih napak, 5 izgubljenih žog; +/- = -9, indeks = 18.

Škojfeloško ekipo je na gostovanju na Polzeli ob odsotnosti obolelega Luke Bassina kot glavni trener vodil Igor Dolenc. Slednji je bil z ekipo na dobri poti do nove zmage. Ulitkarji so večji del tekme vodili, v dobrem položaju pa so se znašli tudi manj kot minuto do konca, ko je CJ White ob osebni napaki zadel za vodstvo za dve točki (65:67). Pri dodatnem prostem metu ni bil natančen, na drugi strani pa je Vladimir Vranić manj kot sekundo do konca izsilil osebno napako in z dvema zadetima prostima metoma tekmo popeljal v podaljšek. V dodatnih 5 minutah so bili bolj zbrani domačini, ki so na tretji medsebojni tekmi v sezoni prvič premagali Škofjeločane in ohranili upe za obstanek med elito.