+386 59 935 619

03128-1000010043

Člani: Slab začetek usoden za Škofjeločane v Šentjurju
slikcaKošarkarji LTH Castingsa so v Šentjurju lovili 10. zmago v letošnji sezoni, a bili pri tem neuspešni. Za varovance Luke Bassina je bila usodna slaba prva četrtina, ki so jo domačini dobili s 30:9.

Liga Nova KBM, 18. kolo, ŠD Hruševec, sobota, 3.2.2024
Šentjur : LTH Castings 87:72 (30:9, 16:25, 20:21, 21:17)
Šentjur: Kakar 21 (5 podaj), Mulej, Durnik 16 (7 skokov), Glavan 11 (7 skokov), Gunzek, Zajko, Čevizović 3, Belko 5, Zupan 18 (5 skokov), Benić 5, Iyiola 8 (13 skokov), Sebič.
LTH Castings: Lampret 6, Robinson 9 (10 skokov), Jugovic 5, Ristić 3, Frelih 9 (6 skokov), Filipič, Kerić 6, Bilić 7 (5 skokov), Rojc, Rudović 12, White 15 (9 podaj).

Naj igralec LTH Castingsa:
#8 Nace Frelih - 24 minut, 9 točk (4/5 za dve, 0/1 za tri, 1/2 prosti meti), 6 skokov (3 v napadu), 4 podaje, 2 osebni napaki, 1 izsiljena osebna napaka, 2 pridobljeni žogi, 2 blokadi; +/- = 0, indeks 19.

CELOTNA STATISTIKA

Šentjur se je z drugo zmago proti LTH Castingsu pridružil Krki, ki je predtem proti Škofjeločanom edina dobila obe tekmi v rednem delu sezone. Tako kot novembra v ŠD Poden, se je tudi tokrat četi Luke Bassina zgodilo, da je v tekmo krenila premehko in se prehitro znašla v visokem zaostanku. Domači košarkarji so bili strelsko razpoloženi in že v prvi četrtini dosegli kar 30 točk. Škofjeločanom na drugi strani nikakor ni stekel met za tri točke. Prvo trojko so Ulitkarji zadeli šele v 28. minuti, ko je bil natančen Siniša Bilić. Kljub temu pa so se v zadnji četrtini uspeli približati na vsega 6 točk zaostanka (66:60), za kaj več pa je zmanjkalo tako moči kot tudi časa. Prvo tekmo v dresu LTH Castingsa je odigral Luka Rudović, ki je v 16 minutah zbral 12 točk in 3 skoke.

LTH Castings je v uvodnih 18 kolih zbral kar 9 zmag, s čimer se na lestvici nahaja na visokem 4. mestu. Nadaljnji razpored v Ligi Nova KBM bo znan po zaključenem 18. kolu. Škofjeločane v rednem delu sezone čaka še 9 tekem. Po končanem 27 kolu bo prvih 7 ekip ob družbi Cedevite Olimpije nastopilo v četrtfinalu, 8. in 9.-uvrščena ekipa bosta obstali med elito in zaključili s sezono, 10.-uvrščena ekipa pa bo izpadla v 2. SKL.