+386 59 935 619

03128-1000010043

Članice: Mariborčanke po podaljšku odnesle zmago iz dvorane Poden
slikcaVarovanke Klavdije Oblak so bile v tekmi 15. kola 1. SKL za ženske najbližje temu, da prvič v sezoni premagajo tudi ekipo Maribora. V dodatnih petih minutah igre so bile na koncu vendarle uspešnejše Štajerke.

1. SKL za ženske, 15. kolo, ŠD Poden, sobota, 27.1.2024
Domel : Maribor 69:74* (16:13, 17:14, 10:9, 20:27) (6:11)
Strelke za Domel: Šantelj, Germ 8, Malavašič 1, Jelenc 18 (11 skokov), Vesel 20 (7 skokov), Jarc 4, Križnik 1, Goršič, Žibert 11 (13 skokov in 8 podaj), Kotnik 6 (12 skokov), Selimović.

Naj igralka Domela:
#12 Urša Žibert - 34 minut, 11 točk (1/2 za dve, 3/8 za tri), 13 skokov, 8 podaj, 5 osebnih napak, 6 izsiljenih osebnih napak, 6 izgubljenih žog, 3 pridobljene žoge; +/- = +2, indeks 24.

* - po podaljšku.

Košarkarice Domela so v uvodnih 30 minutah prikazale eno boljših predstav v letošnji sezoni. V začetku zadnje četrtine so si priigrale 14 točk prednosti, kar pa na koncu ni bilo dovolj za zmago. Štajerke so 3 sekunde pred koncem zadele za izenačenje na 63:63, s čimer so izsilile dodatnih 5 minut. V dodatku so najprej s 66:63 povedle domačinke, nato pa so bolje nadaljevale gostujoče košarkarice, ki so z novo zmago na lestvici skočile celo na 3. mesto. Škofjeločanke s 5 doseženimi zmagami ostajajo na 6. mestu.

Škofjeločanke še drugič tesno poražene proti Mariborčanam. (Foto: m24/KZS)