+386 59 935 619

03128-1000010043

Člani: Po 11 letih LTH Castings znova boljši od Heliosa
slikcaKošarkarji LTH Castingsa so se na najboljši možen način poslovili od koledarskega leta 2023. Pred domačimi navijači so prvič po letu 2012 znova uspeli premagati Kansai Helios, s čimer so na lestvici Lige Nova KBM utrdili svoj položaj na 3. mestu.

Liga Nova KBM, 13. kolo, ŠD Poden, torek, 26.12.2023
LTH Castings : Kansai Helios Domžale 79:78 (23:16, 14:10, 23:32, 19:20)
LTH Castings: Lampret 10, Robinson 18 (8 skokov), Jugovic 13, Ristić 2 (6 skokov), Frelih, Filipič, Kerić 3, Bilić 15, Rojc 5, Perčič, White 13, Žargi.
Kansai Helios Domžale: Blomgren 19 (5 skokov), Šetina, Zemljič 12, Mirtič 12, Nemanič 14, Copot 7, Glišić 10 (7 skokov), Mahkovic, Sirc, Daneu.

Naj igralec LTH Castingsa
#5 Kendall Robinson - 30 minut, 18 točk (7/9 za dve, 1/2 za tri, 1/1 prosti meti), 8 skokov (1 v napadu), 1 podaja, 2 izsiljeni osebni napaki, 6 izgubljenih žog; +/- = +1; indeks 20.

LTH Castings je v tekmi 13. kola Lige Nova KBM prekinil niz kar 10 zaporednih porazov proti Heliosu. Škofjeločani so Domžalčane nazadnje premagali na uvodni tekmi sezone 2012/13, ko se je z 25 točkami izkazal Boban Tomić, za domžalsko moštvo pa je že takrat nastopal Blaž Mahkovic. Nekdanji član LTH Castingsa tokrat zaradi poškodbe ni zaigral, enako velja za Nejca Bariča.

Škofjeločani so na tokratnem srečanju še enkrat več pokazali, da njihovi odlični rezultati v letošnji sezoni niso slučaj, temveč plod dobrega treniranja in odlične kemije v ekipi. V začetku razpoloženemu Siniši Biliću sta se kmalu pridružila Kendall Robinson in CJ White, prednost domačega moštva pa je še pred glavnim odmorom narasla na 11 točk (37:26). V začetku drugega polčasa sta se v napadu razigrala še Tilen Jugovic in Luka Lampret in v 24. minuti tekme je semafor kazal že +15 v korist domačih (48:33). Gostje se niso predali, domačine ujeli pri rezultatu 60:60, tudi po vnovičnem zaostanku za 10 točk (75:65) pa so našli pot do vrnitve. Z delnim izidom 11:0 in trojko Roka Nemaniča so 49 sekund pred koncem prišli celo do vodstva (75:76), nakar je odgovoril CJ White. Najprej je zadel prosti met za izenačenje na 76, po ukradeni žogi Jugovica pa je dve sekundi in pol pred koncem pa še odločilno trojko za 79:76. Za goste je ob zvoku sirene zadel Jan Zemljić, a le za dve točki.

Košarkarji LTH Castingsa so tako zabeležili že 8. zmago v letošnji sezoni Lige Nova KBM, s čimer so že izenačili število doseženih zmag iz lanske sezone. Prva tekma v novem koledarskem letu Škofjeločane čaka v sredo, 3. januarja, ko bodo gostovali pri vodilni Krki. Tekma v ŠD Leona Štuklja se bo začela ob 17. uri.

Izjava trenerja LTH Castingsa Luke Bassina po tekmi:
Čestitam predvsem igralcem, da smo tole izvlekli. Res mi je v veselje, da smo bili mi tista ekipa, ki je po 11 letih uspeli premagati Helios. Slednji je v tem trenutku oslabljen, a kljub temu gre za dobro ekipo, tako ta tudi njej čestitam za borbo, ki so jo prikazali. Kar se nas tiče, smo odigrali fenomenalen prvi polčas, v drugem smo imeli vzpone in padce. Predvsem je neverjetno, da ob prednosti 10 točk nismo naredili t.i. malih osebnih napak, saj smo imeli še dve na voljo, in s tem prekinjali napade gostov, temveč smo jim dovolili, da so s trojkami prišli nazaj. Na koncu smo se odločili, da bomo najprej poizkušali ubraniti njihov napad in da bi potem imeli sami napad za zmago. To nam je tudi uspelo, potem pa smo ob koncu imeli še nekaj malega sreče, da je bil met gostov za dve in ne za tri točke. Zmaga je ostala v Škofji Loki. esel sem, da smo na tak način končali to leto. Izkupiček 8-5 in 3. mesto na lestvici. Fenomenalno. Ponosen sem na vse tukaj.