+386 59 935 619

03128-1000010043

Člani: Šenčurjani v zaključku tekme strli odpor Škofjeločanov
slikcaKošarkarjem LTH Castingsa ni uspelo še drugič v sezoni premagati ekipe GGD Šenčur. Varovanci Miljana Pavkovića so bili po 40 minutah igre v ŠD Šenčur boljši z 79:72.

Liga Nova KBM, 12. kolo, ŠD Poden, petek, 15.12.2023
GGD Šenčur : LTH Castings 79:72 (22:17, 17:20, 16:18, 24:17)
GGD Šenčur: Čibej 15, Vidić, Novak 9, Ožegovič 13, Kmetič 7, Murić 11, Antić, Martinčič 2, Dragović 17, Malovčić 2, Petrovič 3, Rudovič.
LTH Castings: Lampret, Robinson 23 (13 skokov), Jugovic, Ristić 6, Frelih 13, Filipič, Kerić 4, Bilić 8 (5 skokov), Rojc 4, White 18, Žargi.

Naj igralec LTH Castingsa:
#5 Kendall Robinson - 23 točk (8/10 za dve, 1/6 za tri, 4/4 prosti meti), 13 skokov (4 v napadu), 2 podaji, 1 osebna napaka, 3 izsiljene osebne napake, 4 izgubljene žoge, 4 blokade, 2 prejeti blokadi; +/- = -1, indeks 31.

Moštvi sta bili v zanimivem ligaškem srečanju skozi celotno srečanje precej izenačeni. Škofjeločani so si po odličnem vstopu v drugi polčas v 25. minuti tekme uspeli priigrati 8 točk prednosti (39:47), Šenčurjani pa so priključek ujeli še pred začetkom zadnje četrtine, ki sta jo ekipi začeli pri rezultatu 55:55. Ulitkarji so bili v igri do zadnje minute (bilo je 76:72), nakar je trojko od table zadel Gaber Ožegovič in postavil tudi končni izid.

LTH Castings, pri katerem se je znova najbolj izkazal Kendall Robinson, je kljub porazu zadržal 3. mesto na lestvici Lige Nova KBM. Zdaj sta pred Škofjeločani dva obračuna v Pokalu Spar proti Iliriji, zadnjo tekmo v koledarskem letu 2023 pa bodo varovanci Luke Bassina odigrali v torek, 26. decembra, ko v ŠD Poden prihaja Kansai Helios Domžale.