+386 59 935 619

03128-1000010043

Člani: LTH Castings po zmagi nad Ilirijo skočil na 2. mesto
slikcaKošarkarji LTH Castingsa nadaljujejo z nizanjem odličnih predstav v Ligi Nova KBM. Na Kodeljevem so proti Iliriji zabeležili že 5. v letošnji sezoni in niz zaporednih zmag vključno s tekmami v Pokalu Spar podaljšali že na 6.

Člani, Liga Nova KBM, 8. kolo, ŠD Poden, sobota, 18.11.2023
Ilirja : LTH Castings 85:96 (20:21, 25:28, 19:15, 21:22)
Ilirija: Šćekić 2, Arslanagić, Ferme 9, Strnad, Padjen 3, Orel 10 (6 skokov), Macura 4, Mikuš 11 (5 skokov), Mulalić 12 (5 skokov in 5 podaj), Kureš 13, Barišić 8, Klobučar 13 (5 skokov)
LTH Castings: Lampret 9, Robinson 19 (8 skokov), Jugovic 3, Ristić 11 (8 skokov), Frelih 10, Filipič, Kerić 13, Bilić 9 (8 skokov), Rojc 8, Rodić, Perčič, White 14.

#5 Kendall Robinson - 19 točk (7/10 za dve, 0/2 za tri, 5/8 prosti meti), 8 skokov (3 v napadu), 2 podaji, 7 izsiljenih osebnih napak, 3 osebne napake, 2 pridobljeni žogi, 1 blokada, 2 prejeti blokadi; +/- = +6, indeks 26.

Četa Luke Bassina je proti Iliriji prišla še do druge zmage v gosteh v letošnji sezoni. Še enkrat več so Ulitkarji odlično igrali predvsem v napadu in še tretjič zapored presegli mejo 90 doseženih točk. Tekmo v Ljubljani so dobro začeli, v 6. minuti povedli za 6 (6:12), na odgovor Ilirije, ki je v 12. minuti povedla s 25:21 pa se odlično odzvali in na glavni odmor odšli s prednostjo 4 točk (45:49). V drugem polčasu vodstva niso več izpustili iz rok. V 30. minuti so po trojki Elvisa Kerića prvič povedli za 10 točk (61:71). Ilirija v zadnji četrtini bližje kot na 6 točk zaostanka (79:85) ni uspela priti.

Pri LTH Castingsu se je še enkrat več izkazal Kendall Robinson, ki je tekmo končal pri 19 točkah in 8 skokih, 14 točk je dodal CJ White, eno manj Kerić, ki je zadel tri trojke. Pri domačinih je največ točk (13) dosegel nekdanji član LTH Castingsa Luka Kureš.

Izjava trenerja LTH Castingsa Luke Bassina po tekmi:
Sem zelo zadovoljen. To je bila še ena v nizu kar junaških predstav naših fantov. Ta teden sem se na trenutke že malo bal, da so postali malo samozadovoljni, saj mislim, da igramo dobro, nad nekimi pričakovanji javnosti pred sezono. Ampak smo uspeli potem tudi dobro trenirati in pa ekipo prepričati, da to, kar smo naredili ni še nič in da lahko premagamo tudi Ilirijo, ki je odlična in dobro vodena ekipa. S to miselnostjo smo šli na to tekmo. Neke stvari so nam šle na roke, ampak bistvena je bila dobra obramba, da smo odvzeli met za tri točke Iliriji in pa da smo nadzorovali skok v drugem polčasu.