+386 59 935 619

03128-1000010043

Člani: Gorenjski derbi po dveh podaljških pripadel LTH Castingsu
slikcaKošarkarji LTH Castingsa so se v tekmi 7. kola Lige Nova KBM prebili do 4. zmage in se na prvoligaški lestvici povzpeli na visoko 3. mesto. Tokrat so bili Škofjeločani na gorenjskem derbiju po dveh podaljških z 103:97 boljši od ECE Triglava.

Liga Nova KBM, 7. kolo, ŠD Poden, sobota, 11.11.2023
LTH Castings : ECE Triglav 103:97* (19:18, 14:10, 20:19, 26:32) (8:8, 16:10)
LTH Castings: Lampret, Robinson 13 (6 skokov), Jugovic 5, Ristić 8, Frelih, Filipič, Kerić 9, Bilić 29 (10 skokov), Rojc 22 (8 podaj), Rodić, White 17.
ECE Triglav: Brenkuš 4, Dornik 18 (5 skokov), Čabrilo 13, Maček 8, Šikanić 15 (7 kokov), Babšek Vrečko, Perko, Smrekar, Urbiha 20 (11 skokov), Flerin 19 (5 skokov)

* - po dveh podaljških

#11 Siniša Bilić - 42 minut, 29 točk (6/9 za dve, 3/6 za tri, 8/10 prosti meti), 10 skokov (1 v napadu), 6 izsiljenih osebnih napak, 1 osebna napaka, 1 izgubljena žoga, 1 pridobljena žoga; +/- = +7, indeks = 36.

Gorenjski derbi je še enkrat več upravičil svoj sloves. V tekmo so z boljšim rezultatskim izkupičkom v letošnji sezoni Lige Nova KBM krenili košarkarji LTH Castingsa, ki v zaključku prvega polčasa pripravili delni izid 10:1 in na glavni odmor odšli s 5 točkami prednosti. Končni rezultat 1. polčasa (33:28) je s trojko ob zvoku sirene postavil CJ White. V 2. polčasu so Škofjeločani nekajkrat povedli za več kot 8 točk, a Kranjčani so vselej našli odgovor in se znova približali domačinom. Ko je kazalo, da bo LTH Castings vendarle dokaj mirno zabeležil novo zmago, je podaljšek z izjemno trojko 2 sekund pred koncem izsilil Lovro Urbiha. V podaljških sta se že tako ali tako razigranima Siniši Biliću in Mateju Rojcu pridružila še Američana Kendall Robinson in CJ White, kar je domačinom olajšalo pot do 4. zmage v sezoni.

Izjava trenerja LTH Castingsa Luke Bassina po tekmi:
Nora tekma, ki je postregla z vsem, s čimer košarka lahko postreže, tudi z neumnostmi. Tekmo smo imeli dvakrat že dobljeno, tako v rednem delu kot v prvem podaljšku, ampak se je Triglav stalno vračal. Jaz sem opozarjal igralce, da je Triglav ekipa, ki se nikoli ne preda in se vrača tudi po večjih zaostankih. Zadeli so nekaj norih metov. Moram jim čestitati za borbo, a sem hkrati vesel, za nas, da smo pripeljali to težko tekmo do konca, tudi z nekaterimi rotacijami igralcev, ki so morda nekoliko neobičajne. Ampak smo z njimi zadeli. V pravem trenutku smo na igrišče poslali prave igralce in na koncu zasluženo zmagali.