+386 59 935 619

03128-1000010043

Člani: Škofjeločani strli odpor Litije in napredovali v finale 2. SKL
slikcaKošarkarji LTH Castingsa so v tekmi za biti ali ne biti z rezultatom 75:70 ugnali Litijo in si tako po treh polfinalnih tekmah zagotovili mesto v finalu. Boj za naslov se začenja že v soboto, 16. aprila, ob 18.30 v ŠD Poden.

Člani, 2. SKL, polfinale, 3. tekma, ŠD Poden, sreda, 13.4.2022
LTH Castings : Litija 75:70 (15:12, 18:13, 21:20, 21:25)
LTH Castings: Čibej 4, Zdolšek 5 (6 podaj), Ristić, Lotrič 5 (8 skokov), Frelih, Grum 2, Kuralt, Bošnjak 4, Vršnik 20 (5 skokov), Sočak 6, Rodič 19 (7 skokov), Jugovic 10.
Litija: Železnik, Zagorc 23, Strel 4 (6 skokov), Novak 12 (6 skokov), Zadnik, Kotar, Pušič 3, Vrtačnik Horvat, Kosin, Stemberger 25 (8 skokov), Sakač, Husičič 3.

Naj igralec LTH Castingsa
#12 Dominik Vršnik - 33 minut, 20 točk (6/10 za dve, 2/3 za tri, 2/6 prosti meti), 5 skokov (1 v napadu), 2 podaji, 5 osebnih napak, 3 izsiljene osebne napake, 1 izgubljena žoga, 4 pridobljene žoge, 1 blokada; +/- = +15, indeks 22.

Že na samem začetku dvoboja je bilo opaziti veliko nervoze na obeh straneh, kar je bilo glede na pomembnost tekme tudi pričakovati. Trener domače zasedbe Igor Dolenc tokrat ni mogel računati na pomoč obolelega Naceta Freliha, ko je drugi visoki igralec LTH Castingsa Stefan Ristić v 5. minuti dvoboja napravil 2. osebno napako, pa je to nakazovalo na težave pod samim obročem. V uvodnem delu tekme se je z 8 skoki izkazal Tim Lotrič, kasneje sta svoje delo odlično opravila Dominik Vršnik in Rade Rodič, ki sta skupaj zbrala kar 39 točk in 12 skokov. V prvih 18 minutah si nobena izmed ekip ni uspela priigrati vidnejše prednosti, v zadnjih dveh minutah prvega polčasa pa so domači poskrbeli za delni izid 8:0 in tako na glavni odmor odšli z 8 točkami prednosti (33:25).

V drugem polčasu je nekajkrat že kazalo, da bi se Ulitkarji lahko resneje oddaljili, a Litijani so z odličnim metom izza črte 6,75 (zadeli so 13 trojk) vedno znova ujeli priključek. Domačinom sta v obrambi največ težav povzročala Jaka Stemberger in Jaka Zagorc, odlična priložnost pa se je dobri dve minuti pred koncem ponudila Jakobu Strelu, ki je imel pri rezultatu 70:67 odprt met za tri točke. Nekdanji košarkar Heliosa je bil nenatančen, zmago LTH Castingsa pa so nato potrdili Anže Zdolšek, Dominik Vršnik in Rade Rodič.

Za naslov proti Trotom
Košarkarji LTH Castingsa so si s četrto zmago nad Litijani v letošnji sezoni priigrali mesto v finalu. Za naslov se bodo borili proti novomeškim Trotom. Tudi finale se igra na dve dobljeni tekmi. Prva se bo igrala v ŠD Poden, v soboto, 16. aprila, ob 18.30. Vljudno vabljeni.

Izjava trenerja LTH Castingsa Igorja Dolenca po tekmi
V težki in na trenutke nervozni tekmi smo uspeli premagati kvalitetnega tekmeca. Fantom čestitam za zmago in preboj v finale.