+386 59 935 619

03128-1000010043

Člani: Litija rezultat v zmagah v polfinalni seriji izenačila na 1:1
slikcaKošarkarji LTH Castingsa na drugi polfinalni tekmi niso izkoristili prve zaključne žoge za preboj v finale. Škofjeločani v Litiji niso imeli svojega dne. Bilo je 72:65. Odločilna tretja polfinalna tekma bo v sredo, 13. aprila, ob 19.30 na Podnu.

Člani, 2. SKL, polfinale, 2. tekma, ŠD Litija, sobota, 9.4.2022
Litija : LTH Castings 72:65 (16:16, 25:18, 14:16, 17:15)
Litija: Železnik, Vrtačnik Horvat, Strel 9, Novak 18, Zadnik 11 (5 skokov), Kotar 3, Pušič 17, Zagorc 11, Kosin, Stemberger 3 (6 skokov), Sakač, Husičič.
LTH Castings: Čibej 8, Zdolšek 14, Ristić 4, Lotrič 10 (6 skokov), Frelih 3, Grum 8, Kuralt, Bošnjak, Vršnik 12 (5 skokov), Sočak, Rodič 4, Jugovic 2.

#5 Anže Zdolšek - 28 minut, 14 točk (5/7 za dve, 1/3 za tri, 1/2 prosti meti), 4 skoki (1 v napadu), 2 podaji, 3 izsiljene osebne napake, 1 izgubljena žoga, 3 pridobljene žoge; +/- = -4, indeks = 17.

Košarkarji so na drugi polfinalni tekmi 2. SKL prekinili niz kar 15 zaporednih zmag škofjeloške ekipe. Ta v Litiji ni našla igre, ki jo je krasila na prvi tekmi, ki so jo dobili s kar 50 točkami razlike. Litijani so bili tisti, ki so tekmo bolje odprli in na glavni odmor odšli s 7 točkami prednosti (41:34). Začetek drugega polčasa je bil vzpodbuden, saj so Ulitkarji po delnem rezultatu 12:2 prišli do vodstva (43:46). Domačini so na nalet Škofjeločanov našli odgovor in še pred koncem 3. četrtine znova prišli do prednosti (55:50). V zadnjih 10 minutah so varovanci Igorja Dolenca poizkušali pripraviti preobrat, a jim ni uspelo.

Potnika v finale, ki se ob začelo že v soboto, 16. aprila, bo tako odločila 3. polfinalna tekma, ki se bo v sredo, 13. aprila, ob 19.30 uri igrala v ŠD Poden. Vabljeni!