+386 59 935 619

03128-1000010043

Člani: Brez Zdolška in Rodiča ter s krstnimi točkami Malovčiča v Sežani potrdili napredovanje v polfinale
slikcaKošarkarji LTH Castingsa so tudi na drugi četrtfinalni tekmi pokazali, da so v letošnji sezoni boljša ekipa od Mesarije Prunk Sežane. V dvorani SŠ Srečka Kosovela je bilo 67:84. Škofjeločani so si z zmago kot prvi v 2. SKL zagotovili mesto v polfinalu.

Člani, 2. SKL, četrtfinale, 2. tekma, SŠ Srečka Kosovela, sreda, 30.3.2022
Mesarija Prunk Sežana : LTH Castings 67:84 (11:18, 14:16, 21:25, 21:25)
Mesarija Prunk Sežana: Mugoša 8, Trampuž, Pristopnik 4, Gorbachov 6 (5 skokov), Pavičević, Ličen 12 (11 skokov, 6 podaj), Hirschmann 30, Šturm, Flerin 3, Kunovac, Fiore, Kukanja.
LTH Castings: Čibej 12 (8 podaj), Šimenc, Ristić 8, Lotrič 18 (13 skokov, 5 podaj), Frelih 11 (6 skokov), Grum 13, Kuralt, Bošnjak 2, Vršnik 11 (11 skokov), Sočak, Malovčič 5, Jugovic 4.

#7 Tim Lotrič - 38 minut, 18 točk (5/9 za dve, 1/6 za tri, 5/6 prosti meti), 13 skokov (3 v napadu), 5 podaj, 2 osebni napaki, 4 izsiljene osebne napake, 3 izgubljene žoge, 1 blokada; +/- = +17, indeks 24.

Trener LTH Castingsa Igor Dolenc tokrat zaradi bolezni ni mogel računati na pomoč drugega strelca ekipe Anžeta Zdolška in drugega skakalca ekipe Radeta Rodiča. Kar 38 minut je tako na parketu preživel Tim Lotrič, ki je minute odlično izkoristil in bil z 18 doseženimi točkami, 13 skoki in 5 podajami najučinkovitejši košarkar LTH Castingsa. Tako kot na prvi četrtfinalni tekmi, so Škofjeločani tudi tokrat hitro prišli do lepe prednosti. V 11. minuti so prvič povedli z dvomestno prednostjo (11:21), na glavni odmor pa odšli s prednostjo 9 točk (25:34).

V tretji četrtini so se domačini na krilih Adriana Hirschmanna približali na vsega 5 točk zaostanka (37:42), a Ulitkarji so se na to odlično odzvali in se pred zadnjo četrtino znova oddaljili na 13 točk prednosti (46:59). V zaključku tekme je Dolenc priložnost ponudil tudi najmlajšemu članu ekipe Tilnu Malovčiču, ki je najprej ob izsiljeni osebni napaki dosegel trojko in zadel še dodaten prosti met, kasneje pa bil izza črte prostih metov še enkrat uspešen. Za 17-letnika so bile to prve članske točke.

Prva polfinalna tekma v ŠD Poden, nasprotnik še ni znan
Košarkarji LTH Castingsa so v četrtfinalu tako upravičili vlogo favorita in se z dvema prepričljivima zmagama prebili v polfinale. Tam jih čaka obračun proti boljšemu iz dvoboja med Litijo in Celjem. Litijane so Škofjeločani v rednem delu obakrat premagali, s Celjani so pa se enkrat razšli kot poraženci, drugič kot zmagovalci. Ker se četrtfinalna serija med Litijani in Celjani še ni začela, točen termin prve polfinalne tekme še ni znan. Tekma se bo igrala v ŠD Poden.

Izjava trenerja LTH Castingsa Igorja Dolenca po tekmi:
S čvrsto obrambo in dobrim skokom smo odbili vse napade neugodnih domačinov. Pohvale fantom za borbeno igro.