+386 59 935 619

03128-1000010043

Člani: Grum v Postojni s trojko poskrbel za 10. zaporedno zmago
slikcaKošarkarji PVC Nagode Postojne so bili izjemno blizu temu, da prekinejo niz zmag škofjeloškega kluba, a jim na koncu to ni uspelo. Načrte jim je pokvaril Luka Grum, ki je nekaj sekund pred koncem zadel trojko in postavil končni rezultat 69:71.

Člani, 2. SKL, 20. kolo, ŠC Postojna, sreda, 9.3.2022
PVC Nagode Postojna : LTH Castings 69:71 (14:22, 23:11, 13:20, 19:18)
PVC Nagode Postojna: Renko, Meze 6, Jakobčič 14 (6 skokov in 5 podaj), Kalister, Zalar 12, Petrović V. 2, Petrović M., Borse 17 (6 skokov), Jogan 2, Hreščak, Gombač, Soldo 16.
LTH Castings: Čibej 21, Zdolšek, Ristić 1, Lotrič 1, Šimenc, Grum 22, Kuralt 3, Bošnjak 3, Vršnik 18 (12 skokov), Sočak, Rodič, Jugovic 2.

Naj igralec LTH Castingsa
#12 Dominik Vršnik - 33 minut, 18 točk (6/11 za dve, 1/2 za tri, 3/5 prosti meti), 12 skokov (4 v napadu), 3 podaje, 2 osebni napaki, 4 izsiljene osebne napake, 3 izgubljene žoge, 2 blokadi, 2 prejeti blokadi; +/- = +8, indeks 24.

Košarkarji LTH Castingsa so še drugič v letošnji sezoni ugnali ekipo PVC Nagode Postojna, a tokrat precej težje kot decembra v ŠD Poden. Takrat so Škofjeločani od igre odlično odrezali prvega strelca Postojnčanov Sebastjana Borseta, kar jim tokrat ni uspelo. Kljub temu, da je zgrešil vseh 6 metov izza črte 6,75, je Borse tekmo končal pri 17 točkah, s čimer je bil najboljši strelec domačih. Ulitkarji so tekmo dobro pričeli, prvo četrtino dobili z 8 točkami razlike (14:22), popoln mrk pa je sledil v drugi četrtini, ko so domačini pripravili delni izid 15:2 in na glavni odmor došli s 4 točkami prednosti (37:33).

V tretji četrtini se je četa Igorja Dolenca vrnila v vodstvo, a si večje prednosti ni uspela priigrati. V zaključku tekme Škofjeločanom ni kazalo dobro. Domačini so v 39. minuti vodili s 69:66, za nameček pa je imel Peter Meze na voljo še dva prosta meta. Na srečo LTH Castingsa jih je zgrešil, kar so Škofjeločani znali kaznovati. Najprej je zaostanek znižal Matej Čibej (69:68), končni rezultat pa je s trojko le nekaj sekund pred koncem postavil Luka Grum. Ob že omenjenima Čibeju in Grumu se je v Postojni izkazal tudi Dominik Vršnik, ki je prišel do tretjega dvojnega dvojčka v sezoni.

V SOBOTO VSTOP PROST
V soboto, 12. marca, Škofjeločane čaka zadnja domača tekma rednem delu sezone. V ŠD Poden prihaja Slovan, ena od treh ekip, ki je letošnji sezoni uspela premagati Ulitkarje. Tekma v ŠD Poden se bo pričela ob 19. uri, vstop je prost. Med polčasom bomo na parketu pozdravili tudi pokalne prvakinje, ekipo Domel U13.