+386 59 935 619

03128-1000010043

Člani: Z izjemno predstavo Freliha nadigrali VBO Ljubljano
slikcaČlanska ekipa LTH Castingsa je v tekmi 19. kola 2. SKL zabeležila že 9. zaporedno zmago, skupno 16 v letošnji sezoni. Svojo najboljšo predstavo do sedaj je v članskem dresu prikazal Nace Frelih, ki je tekmo končal pri 22 točkah, 5 skokih in 5 blokadah.

Člani, 2. SKL, 19. kolo, ŠD Poden, sobota, 5.3.2022
LTH Castings : VBO Ljubljana 92:71 (17:21, 28:14, 32:16, 15:20)
LTH Castings: Čibej 5, Zdolšek 11, Ristić 10, Lotrič 4, Frelih 22 (5 skokov in 5 blokad), Grum 9, Kuralt 7, Bošnjak 2, Vršnik 9 (8 skokov), Sočak 2, Rodič 3, Jugovic 8 (5 skokov in 6 podaj).
VBO Ljubljana: Fon 14 (6 skokov), Zorko, Šetina 6, Kocijančič 6, Križanič 11 (7 skokov), Prpič 2, Kodrin 17, Leskovšek 6, Kosi 3, Karan, Šušter 2, Potočnik 4 (7 skokov).

#8 Nace Frelih - 23 minut, 22 točk (3/6 za dve, 5/7 za tri, 1/1 prosti meti), 5 skokov (4 v napadu), 1 izsiljena osebna napaka, 1 izgubljena žoga, 5 blokad; +/- = +23, indeks 26.

Košarkarji LTH Castingsa tekme niso dobro odprli. Gostom so dopustili, da so prvo četrtino dobili (17:21), drugačen obraz pa so Škofjeločani pokazali v nadaljevanju tekme, ko so bili za razred boljši od zadnjeuvrščene ekipe 2. SKL. Tako v drugi kot tudi v tretji četrtini so dosegli 2-kratnik doseženih točk Ljubljančanov (28:14, 32:16) in si tako pred zadnjo četrtino priigrali neulovljivih 26 točk prednosti (77:51). Izjemno predstavo je prikazal Nace Frelih, ki je zadel kar 5 trojk, skupno dosegel 22 točk, tem pa dodal še 5 skokov in kar 5 blokad.

Izjava trenerja LTH Castingsa Igorja Dolenca po tekmi
Ponovno slab in neodgovoren vstop v tekmo. Z boljšo obrambo in odlično tekmo Freliha smo pripeljali tekmo do gladke zmage. Teden pred nami je za nas odločilen in prostora za napake ni.

Naslednja tekma
Člani, 2. SKL, 20. kolo, ŠC Postojna, sreda, 9.3.2022
PVC Nagode Postojna : LTH Castings (20.00)

Naslednja domača tekma
Člani, 2. SKL, 21. kolo, ŠD Poden, sobota, 12.3.2022
LTH Castings : Slovan (19.00)

Tekma med LTH Castingsom in Slovanom je zadnja domača tekma v rednem delu letošnje sezone. Šlo bo za derbi kola. Vljudno vabljeni!