+386 59 935 619

03128-1000010043

Člani: Upravičili vlogo favorita in ugnali AKK Branik
slikcaKošarkarji LTH Castingsa so z izjemo slabe prve četrtine na zaostali tekmi 14. kola 2. SKL upravičili vlogo favorita, še drugič v sezoni premagali ekipo AKK Branik in tako utrdili položaj na vrhu drugoligaške razpredelnice.

Člani, 2. SKL, zaostala tekma 14. kola, ŠD Poden, sobota, 26.2.2022
LTH Castings : AKK Branik 75:64 (12:19, 17:4, 28:12, 18:29)
LTH Castings: Čibej, Zdolšek 22, Ristić (7 skokov), Šimenc, Frelih, Grum 14, Kuralt, Bošnjak 2, Vršnik 6, Sočak 2, Rodič 9 (11 skokov), Jugovic 20.
AKK Branik: Šućov 16, Muršec, Gavrić 8 (7 skokov), Hrštić 18 (7 skokov), Sagadin, Hadziselimović, Gajšek 6, Struger 4, Pešak, Babšek Vrečko 6, Nuhanovič 5 (8 skokov), Petrovič 1.

Naj igralec LTH Castingsa
#5 Anže Zdolšek - 28 minut, 22 točk (8/10 za dve, 1/2 za tri, 3/6 prosti meti), 4 skoki (2 v napadu), 1 podaja, 2 izgubljeni žogi, 2 pridobljeni žogi, 2 osebni napaki, 8 izsiljenih osebnih napak; +/- = +18, indeks 21.

Košarkarji LTH Castingsa so proti ekipi AKK Branik prišli že do 8. zaporedne zmage v 2. SKL, a sprva temu ni kazalo tako. Tekmo so bolje odprli gostje, ki so v 10. minuti tekme povedli z 8 točkami prednosti (11:19). V nadaljevanju so Škofjeločani vendarle zaigrali precej bolje v obrambi in Štajercem v naslednjih dveh četrtinah skupaj dopustili vsega 16 točk. Četa Igorja Dolenca jih je na krilih Anžeta Zdolška, Tilna Jugovica in Luke Gruma v tem delu tekme dosegla 45 in si tako že pred zadnjo četrtino priigrala neulovljivih 22 točk prednosti (57:35).

Izjava trenerja LTH Castingsa Igorja Dolenca po tekmi:
Po slabem začetku smo strnili vrste in z dobro obrambo premagali neugodnega nasprotnika. Pohvale Zdolšku in Jugovicu.