+386 59 935 619

03128-1000010043

Člani: Škofjeločani še drugič v sezoni do zmage v Sežani
slikcaKošarkarji LTH Castingsa so v zaostali tekmi 17. kola prišli že do 7. zaporedne zmage in se znova zavihteli na sam vrh drugoligaške razpredelnice. V Sežani se je s 26 točkami izkazal kapetan Luka Grum, najučinkovitejši košarkar srečanja je bil Anže Zdolšek.

Člani, 2. SKL, zaostala tekma 17. kola, SŠ Srečka Kosovela, sreda, 23.2.2022
Mesarija Prunk Sežana : LTH Castings 73:88 (27:24, 20:21, 17:24, 9:19)
Mesarija Prunk Sežana: Mugoša 8, Trampuž, Pristopnik 19, Gorbachov 2 (8 podaj), Pavićević 16 (8 skokov), Ličen 10 (5 skokov), Hirschmann 10, Šturm, Frelin 5, Kunovac, Fiore, Kukanja 3.
LTH Castings: Čibej 2, Zdolšek 19 (6 skokov), Ristić 4, Lotrič 11, Frelih, Grum 26, Kuralt, Bošnjak 2, Vršnik 11 (12 skokov), Sočak, Rodič 10 (5 skokov), Jugovic 3.

#5 Anže Zdolšek - 25 minut, 19 točk (5/5 za dve, 0/2 za tri, 9/9 prosti meti), 6 skokov (2 v napadu), 3 podaje, 1 osebna napaka, 6 izsiljenih osebnih napak, 3 izgubljene žoge, 3 pridobljene žoge, 1 blokada; +/- = +16, indeks = 27.

Za košarkarji LTH Castingsa je 9. gostovanje v rednem delu 2. SKL, na katerem so prišli do 7. zmage. Prav tako je zmaga v Sežani za četo Igorja Dolenca že 7. zaporedna zmaga v ligaškem tekmovanju, skupno 14. V prvem polčasu Škofjeločanom sicer ni šlo vse po načrtih. Domačini so v 18. minuti tekme prišli do vodstva s 44:36, kar se je na koncu izkazalo tudi za najvišjo prednost Sežancev. Do glavnega odmora so se Ulitkarji približali na dve točki zaostanka (47:45), v drugem polčasu pa z dobro obrambo vendarle strli podpor domačinov. Razigrala sta se Luka Grum, ki je zadel kar 4 trojke, in Anže Zdolšek, do dvojnega dvojčka je prišel Dominik Vršnik.

Izjava trenerja LTH Castingsa Igorja Dolenca po tekmi:
Z zares čvrsto obrambo in veliko borbenostjo smo se prebili do zmage na neugodnem gostovanju v Sežani.