+386 59 935 619

03128-1000010043

V drugem kolu poraz proti Slovenija - mlade
slikcaV drugem kolu drugega dela se je domača Odeja pomerila s kandidatkami za reprezentanco mladink, ki igrajo izven konkurence in se tako pripravljajo na EP v Romuniji letos poleti. Po slabi predstavi Ločank so bile gostje uspešnejše.
ČLANICE – 1.SKL – 2.del – 2.kolo:

ODEJA – SLOVENIJA MLADE
54:72 (7:21, 14:14, 17:13, 16:24)

Strelke:
ODEJA: T.Oblak 12 (6/4, 6 skokov), Brdnik 7 (2/2, 1T,7 skokov), Rešek 6 (6/6), Horvat 6 (4/2), Žakelj 6 (2T), Hatič 5 (2/2, 1T), K.Oblak 4, Čadež 4(6/2), Lesjak 3 (2/1), Vukovič 1 (2/1, 7 skokov), Dečman, Novak.
SLO – MLADE: Zdolšek 19 (4/2, 1T, 7 skokov, 7 dobljenih žog), Gotovac 13 (3/1, 12 skokov), Barič 12 (2/2, 2T), Drljača 8 (4/3, 1T), Pliberšek 6 (6/3, 1T), Trebec 5(4/3, 5 skokov), Klavžar 5 (4/3), Cahunek 2, Kobale 2, Gorenc, Kropivšek, Lešnjak.

Tekmo sta obe ekipi začeli z hitrim tempom in veliko dinamike. Do 7.minute (2:6) žoga nikakor ni hotela skozi obroč. Nato pa so z menjavo obrambe »reprezentantke« prišle do hitrih košev (2:11) in prisilile Ločanke, da so se začele braniti consko. Vendar tudi to ni bila preveč uspešna poteza, saj so v zadnji minuti četrtine povedle gostje že kar z 7:21. Naslednji dve četrtini so imele pobudo domačinke, ki so si prizadevale zmanjšati razliko, vendar pa so gostje znale držati varno prednost. Vse kar je igralkam Odeje uspelo ta večer, je bil delni preobrat, ko so iz zaostanka 22 točk prišle le do 7 točk razlike. Nato pa je zmanjkalo koncentracije v napadu. Ni pomagala niti granitna obramba, proti kateri so napadale mlade reprezentantke. Preveč (23) je bilo tudi izgubljenih žog, da bi lahko svojo borbenost v obrambi nadgradile s kakšnim košem več. Končnih 18 točk razlike je kar realno stanje, glede na prikazano v nedeljo popoldan.

Drago Klemenčič, trener Odeje: "Na tekmi sem dejansko lahko zadovoljen samo s pristopom, z igro nikakor, še manj pa z učinkovitostjo. Naš nasprotnik je samo izkoristil naše pomankljivosti, mi pa svojih prednosti nismo uveljavili na igrišču. Pričakoval sem bolj izenačen dvoboj. Ampak vsak ima pravico do slabega dne. Z odnosom dekleta seveda niso razočarala, kar je pa bolj pomembno v tem trenutku."

Blaž Bergant, selektor Slovenije: "Z igro mojih deklet sem zelo zadovoljen. Neke stvari smo nadgradili, kot sem si želel pred tekmo. Predvsem se je videlo, da smo lahko agresivni, da lahko hitro odigramo protinapade, pa tudi proti conskemu presingu smo se dobro znašli. Mislim, da bomo na naslednjih tekmah odigrali še bolj uspešno."