+386 59 935 619

03128-1000010043

Člani: LTH Castings po tesni zmagi v Mariboru znova s pozitivnim izkupičkom
slikcaČlanska ekipa LTH Castingsa je v tekmi 3. kola 2. SKL zabeležila drugo zmago v letošnji sezoni. Čeprav je v Mariboru še minuto pred koncem kazalo, da bo zaključek minili bolj mirno, je bilo za konec za uspeh potrebno tudi nekaj sreče.

Člani, 2. SKL, 3. kolo, ŠD Lukna, sobota, 16.10.2021
AKK Branik : LTH Castings 73:74 (17:17, 15:18, 24:22, 17:17)
AKK Branik: Pešak, Ivec, Gavrič 11, Hrstić 25 (5 skokov in 5 podaj), Tomažič, Hadžiselimović, Gajšek 8, Strugar 10 (10 skokov), Mlakar 3 (6 skokov), Vrečko 10, Nuhanovič, Sagadin 6 (7 skokov).
LTH Castings: Čibej 1, Zdolšek 16 (5 podaj), Ristić, Lotrič 13 (9 skokov), Frelih, Grum 10, Kuralt, Bošnjak 4, Vršnik 21 (8 skokov), Sočak, Rodič 9 (8 skokov), Jugovic.

Naj igralec LTH Castingsa
#12 Dominik Vršnik - 29 minut, 21 točk (8/10 za dve, 1/4 za tri, 2/3 prosti meti), 8 skokov (1 v napadu), 1 podaja, 3 osebne napake, 2 izsiljeni osebni napaki, 1 izgubljena žoga, 1 pridobljena žoga, 1 blokada; +/- = +3, indeks 25.

V prvi četrtini si nobena izmed ekip ni uspela priigrati vidnejše prednosti, kar nekajkrat pa sta se izmenjali v vodstvu. V drugi četrtini so kot prvi do vidnejše prednosti prišli Škofjeločani, ki so povedli s +6 (17:23), a domačini so odgovorili z delnim izidom 9:2 in znova prešli v vodstvo. Tudi na začetku drugega polčasa so bili v prednosti Mariborčani, Ulitkarje pa sta v igri držala Dominik Vršnik in Anže Zdolšek. Prav slednji je v 32. minuti zadel za prednost 7 točk (56:63). Prednost bi lahko bila še višja, a Škofjeločani so tokrat zelo slabo izvajali proste mete (7/18). AKK Branik je v zaključku dvoboja pripravil še zadnji poizkus, da pride do zmage in na koncu ni bil veliko oddaljen od uspeha. Igor Struger je v 40. minuti najprej znižal na 71:74, kasneje zadel še za 73:74, po dveh zgrešenih prostih metih Tima Lotriča pa so imeli domačini v zadnjih sekundah celo priložnost za zmago, a je niso izkoristili.

Pred Ulitkarji je zdaj tekma 1. kola Pokala Spar, naslednje ligaško srečanje pa jih čaka v soboto, 23. oktobra, ko v ŠD Poden prihaja Portorož. Tekma se bo pričela ob 20.30. uri.

Izjava trenerja LTH Castingsa Igorja Dolenca po tekmi:
V pravi prvenstveni tekmi smo iz Maribora odnesli celo kozo. Izgubili smo preveč žog in spet slabo izvajali proste mete, vendar smo se srčno borili in s kančkom sreče zmagali.