+386 59 935 619

03128-1000010043

Člani: Troti s trojkami Rističa kot prvi porazili Škofjeločane
slikcaKošarkarji LTH Castingsa so v tekmi 6. kola 2. SKL prvič v sezoni morali priznati premoč nasprotnika. Čeprav so Škofjeločani večji del tekme vodili, so v zaključku srečanja več pokazali Troti, ki so z zmago v ŠD Poden skočili na vrh lestvice.

Člani, 2. SKL, 6. kolo, ŠD Poden, sobota, 27.3.2021
LTH Castings - Troti 72:76 (22:16, 19:19, 15:16, 16:25)
LTH Castings: Čibej 2, Zdolšek 15, Vesel 10 (10 skokov), Lotrič 6 (6 skokov), Frelih, Grum 17 (5 skokov), Škrlec, Bošnjak 8, Vršnik 10 (5 skokov), Sočak 4, Bertoncelj, Jugovic.
Troti: Janc 16, Ristič 14, Lopatič, Vidrih 3, Prus 4, Klavžar 2, Pavić 13 (8 skokov), Mežan 7, Nikolič, Reberšak 5, Hočevar 2, Klobučar 10.

#6 Matic Vesel - 36 minut, 10 točk (3/4 za dve, 0/2 za tri, 4/4 prosti meti), 10 skokov (1 v napadu), 1 podaja, 2 osebni napaki, 4 izsiljene osebne napake, 2 izgubljeni žogi, 1 pridobljena žoga, 3 blokade; +/- = -3, indeks 20.

Košarkarji LTH Castingsa so se kljub odsotnosti rednega člana prve peterke Erika Kralja odločno borili proti Novomeščanom in bili večji del srečanja v prednosti. Pod košem sta se z izkušenim in najvišjim Smiljanom Pavićem uspešno borila Boris Bošnjak in Dominik Vršnik, odlično pa pod obema obročema odigral tudi Matic Vesel, ki je 10 točkam in 10 skokom dodal še 3 blokade. Za dobro okrepitev se je še enkrat več izkazal tudi Anže Zdolšek, ki je s svojimi prodori gostom povzročal ogromno težav. Še v zadnji četrtini so Škofjeločani po trojki Luke Gruma v 36. minuti vodili za 7 točk (68:61), v samem zaključku pa so več pokazali gostje. Razigral se je Črt Ristič, ki je v zadnjih minutah zadel tri trojke in poskrbel za preobrat.

Izjava trenerja LTH Castingsa Igorja Dolenca po tekmi:
V pravi borbeni, prvenstveni tekmi nas je premagala boljša ekipa. Ne glede na to, da smo vodili večji del srečanja, nam je v zaključku zmanjkalo moči in koncentracije, kar so kvalitetni gostje izkoristili in dobili tekmo.