+386 59 935 619

03128-1000010043

Člani: Vodili že za 19, na koncu zmaga ostala v Postojni
slikcaČlanska ekipa LTH Castingsa je po odstopu Andreja Božiča z mesta glavnega trenerja prvič nastopila pod vodstvom Igorja Dolenca. Škofjeločanom je v obračunu 18. kola v Postojni sprva kazalo odlično, a v nadaljevanju so več pokazali domačini, ki so z zmago Ulitkarje prehiteli tudi na lestvici 2. SKL.

Člani, 2. SKL, 18. kolo, ŠC Postojna, sreda, 5.2.2020
PVC Nagode Postojna - LTH Castings 74:71 (11:24, 20:23, 22:12, 21:12)
PVC Nagode Postojna: Abram 15, Košir 10, Vidmar, Zalar 10, Tomažič 19 (5 skokov), Jakovina, Muha 15, Gombač Ž., Marolt, Hmeljak, Gombač Č., Šimović 5.
LTH Castings: Čibej, Mehle, Vesel 16 (9 skokov), Grum 22, Germ 6 (5 podaj), Vršnik, Sirnik 13 (7 skokov), Andolšek Heine 2, Sočak, Kureš 12, Jugovic, Ribnikar.

#6 Matic Vesel - 25 minut, 16 točk (7/8 za dve, 0/2 za tri, 2/2 prosti meti), 9 skokov (2 v napadu), 4 osebne napake, 2 izsiljeni osebni napaki, 3 izgubljene žoge, 1 pridobljena žoga; +/- = +16, indeks 22.

Po odstopu Andreja Božiča se je na klop škofjeloškega kluba vrnil Igor Dolenc, ki je že takoj na prvi tekmi poskrbel za nekaj manjših sprememb. Že od 1. minute dalje je na parket poslal Tilna Jugovica, ki je skupaj s soigralci tekmo pričel na najboljši možen način. Postojnčani so stik z gosti držali do 4. minute, ko je semafor prikazoval rezultat 8:9, nato pa so Škofjeločani poskrbeli za delni izid 10:0 in tako prvič povedli s dvomestnim številom točk (8:19). Odlično so nadaljevali tudi v 2. četrtini, ko je prednost narasla že na visokih 19 točk (22:41). Takrat je vse kazalo na to, da bi Ulitkarji lahko prekinili niz porazov, a četa Predraga Milovića je v drugem polčasu pripravila odgovor. Na krilih izkušenega Tilna Zalarja in Klemena Muhe se je prednost Škofjeločanov topila, dokončno pa so domačini goste ujeli v 38. minuti, ko je za 68:68 izza črte 6,75 zadel Blaž Abram. Postojnčani so po košu Zalarja povedli z 74:71, dve trojki za podaljšek pa je na drugi strani zgrešil Luka Grum.

Zaradi zaključka Pokala Spar sledi več kot 20-dnevni tekmovalni premor. Naslednjo tekmo bodo Škofjeločani odigrali pred domačimi navijači in sicer v soboto, 29. februarja, ko v ŠD Poden prihaja Hrastnik. Točna ura obračuna še ni znana.