+386 59 935 619

03128-1000010043

Člani: Triglavani na gorenjskem derbiju pokazali več
slikcaŠkofjeloški LTH Castings v obračunu 9. kola 2. SKL na gorenjskem derbiju ni uspel zaustaviti naleta kranjskega ECE Triglava. Varovanci Tomaža Fartka so zabeležili že 8. zmago v sezoni, medtem ko bodo Škofjeločani svojo novo, 4. v tej sezoni, lovili prihodnjo soboto, 7. decembra, ko v ŠD Poden prihaja Portorož.

Člani, 2. SKL, 9. krog, ŠD Poden, sobota, 30.11.2019
LTH Castings - ECE Triglav 59:79 (16:27, 18:17, 11:17, 14:18)
LTH Castings: Čibej 2, Mehle 5, Vesel 5 (9 skokov), Grum 15, Germ, Urbas 5, Sirnik 4, Andolšek Heine 12, Sočak 2 (5 skokov), Kureš 8, Jugovic 1, Ribnikar.
ECE Triglav: Bešter 6 (6 podaj), Praljak, Vojičič 3, Ožegovič 12 (13 skokov), Kuralt 18, Ješe 2, Pajić 28 (10 skokov), Jakobčič 9, Smrekar, Markovič.

Naj igralec LTH Castingsa:
#6 Matic Vesel - 19 minut, 5 točk (1/2 za dve, 0/2 za tri, 3/5 prosi meti), 9 skokov (3 v napadu), 4 osebne napake, 4 izsiljene osebne napake, 1 izgubljena žoga, 3 pridobljene žoge; +/- = -7, indeks 11.

Tako kot že nekajkrat v letošnji sezoni, so se Škofjeločani tudi proti ECE Triglavu že po uvodnih 10 minutah znašli v visokem zaostanku. Kranjčani so v prvi četrtini zbrali kar 27 točk, na glavni odmor pa odšli z 10 točkami prednosti (34:44). Pri domačih ni bilo razigranega košarkarja, za nameček pa je zaradi poškodbe v 13. minuti igrišče moral zapustiti še prvi strelec in skakalec moštva Matic Sirnik. Kranjčani so znali izkoristiti manjko Škofjeločanov pod obročem, še posebej razigran pa je bil Marko Pajić, ki premore ogromno izkušenj iz prvoligaških igrišč. Z 28 točkami in 10 skoki je bil ob Gabru Ožegoviču (12 točk in 13 skokov) edini z dvojnim dvojčkom. Domačinom se je v zadnji četrtini po košu novinca Matica Urbasa uspelo približati na 11 točk zaostanka (52:63), ko so gostje odgovorili z delnim izidom 6:0 (52:69), pa je bilo dvomov o zmagovalcu konec.