+386 59 935 619

03128-1000010043

Mladinke v velikih težavah pred finalnim turnirjem
slikcaMladinke so zadnjo tekmo v ligi izgubile proti Ježici in zasedle 2.mesto po rednem delu. Bolj kot poraz pa je zaskrbljujoče zdravstveno stanje ekipe...
MLADINKE - 1. SKL - 14.krog

JEŽICA - ODEJA
64 - 45
(27-18, 6-12, 16-3, 15-12)

JEŽICA: Trebec 18 (0:1), Verbole 15 (3:4), Kerin 8, Štembergar 5 (1:1), Rozman 4, Lešnjak 4, Ivanc 4, , Klavžar 4, Serdinšek – Betlehem 2, L. Komat, Slijepac, Gorenc,.

ODEJA: Čadež 9 (1:4), T. Oblak 8, Žakelj 7, Hatić 6, K. Oblak 5, Ljubenović 5 (1:1), Istenič 3, Novak 2, Dolenc, Brdnik, , Horvat, Lah.

Tekmo za prvo mesto po rednem delu in tekmo, ki je prinesla (na papirju) lažjega nasprotnika v polfinalu finalnega turnirja, je dobila Ježica. Ločanke so na prvi tekmi sicer zmagale z 20 točkami razlike, vendar so poleg tokratnega poraza izgubile še v Celju, v zadnji sekundi, ter tako zabeležile poraz več kot Ježica. Odeja je sicer bila na tekmi s popolno postavo, vendar še zdaleč ne v pripravljenosti, ki bi zagotavljala boj s popolno ekipo Ježice. Od 12ih sta bili zdravi le dve mladinki in tri kadetinje, vse ostale so stiskale zobe ob raznih bolečinah in upale, da bodo pripomogle k novi zmagi. Ježica pa je že v uvodu pokazala, da so se na nas dobro pripravili, saj je bil po 8.minutah rezultat 23:8, v korist domačink. Z vstopom Teje je igra sicer »zaživela«, vendar z zvitim gležnjem vsekakor ni mogla zdržati pritiska. Do konca polčasa so Ločanke dale vse od sebe in uspele rezultat znižati na vsega 3 točke zaostanka. Od tu naprej pa je bilo vse v znamenju nove zmage Ježice. Igralke Odeje niso v naslednjih 20 minutah niti enkrat metale pod samim košem, tudi niso metale niti enega prostega meta, niso prodirale, skratka bile so brez idej, moči in nenazadnje brez prave volje, ki jih je krasila dokler so nastopale v popolni postavi. Poraz prinaša težkega nasprotnika v polfinalu, to je ekipa Merkur Celje. Naš glavni cilj pa je, da saniramo poškodbe, se pozdravimo in z močno voljo in nepredvidljivostjo nastopimo v polfinalu. Finalni turnir bo 2. in 4. marca. Organizator pa bo znan v sredo.