+386 59 935 619

03128-1000010043

Člani: Sajevic na Podnu potrdil zakon bivšega
slikcaKošarkarji LTH Castingsa so na zaostali tekmi 18. kola na domačem terenu klonili proti Plami pur in tako ostali brez skorajda vseh možnosti za preboj v četrtfinale. V ŠD Poden je bilo 72:74, odločilni točki pa je dosegel Grega Sajevic, ki je bil z 28 točkami tudi prvi strelec tekme.

Člani, 2. SKL, zaostala tekma 18. kola, ŠD Poden, sreda, 13.3.2019
LTH Castings - Plama pur 72:74 (19:16, 16:23, 19:17, 18:18)
LTH Castings: Bertoncelj, Mehle, Vesel 6, Vravnik 21 (11 skokov), Dornik, Jeršin 8 (9 podaj), Petrović (6 skokov in 5 podaj), Vršnik, Jakovina, Sočak 11, Kureš 18, Prepelič 8.
Plama pur: Šajn, Miličević, Sajevic 28 (5 podaj), Derenčin K., Zalar 7, Hreščak R. 16 (12 skokov), Srebovt 17, Hrenovec, Ferenčić 6, Hreščak L., Derenčin S., Malečkar.

#7 Matija Vravnik - 37 minut, 21 točk (9/13 za dve, 3/4 prosti meti), 11 skokov, 1 izgubljena žoga, 2 osebni napaki, 4 izsiljene osebne napake; +/- = +4, indeks 26.

Škofjeločani so na tekmi 18. kola zabeležili poraz, ki jim je skoraj povsem zaprl vrata do četrtfinala. Četa Jake Hladnika je tekmo pričela dobro in s hitro igro povzročala težave gostom. Bilo je 35:27, gostje pa so na krilih Robija Hreščaka in Grege Sajevica za zaključek prvega polčasa pripravili delni izid 12:0 in tako na odmor odšli s prednostjo 4 točk (35:39). Škofjeločani so večji del drugega polčasa vodili goste, tekma pa se je prevesila v izjemno napeto končnico. Boris Jeršin je 48 sekund pred koncem zadel dva prosta meta za vodstvo z 70:69, goste pa je v prednost (70:72) s trojko spravil Anže Srebovt. Jeršin je rezultat še enkrat izenačil (72:72), ključni točki pa je nato dosegel nekdanji Ulitkar Grega Sajevic, ki je bil z 28 točkami tudi prvi strelec tekme. Na drugi strani je po minuti odmora met za zmago zgrešil Jeršin.

Četrtfinale kot znanstvena fantastika
Cilj škofjeloške ekipe - četrtfinale - je dva kola pred koncem skoraj nedosegljiv. LTH Castings bo moral dobiti tekmi proti Hrastniku in ECE Triglavu, hkrati pa upati, da Plama pur, Hrastnik in Troti v zadnjih dveh kolih ne zabeležijo niti ene same zmage.

Izjava trenerja Jake Hladnika po tekmi:
»Za nami je pomembna tekma in žal je nismo uspeli končati tako kot bi si želeli. Ne preostane nam nič drugega, kot da redni del sezone odigramo do konca po svojih najboljših močeh.«