+386 59 935 619

03128-1000010043

Člani: Dober začetek in slab konec za Škofjeločane v Celju
slikcaČlanska ekipa LTH Castingsa je na tekmi 17. kola 2. SKL v Celju neuspešno lovila 8. zmago v letošnji sezoni. Domačini so potrdili odlično formo in obračun dobili s 102:76. Pred LTH Castingsom so najbolj pomembne tekme v sezoni.

Člani, 2. SKL, 17. kolo, 1. OŠ Celje, sobota, 9.2.2019
Celje - LTH Castings 102:76 (22:24, 27:16, 28:16, 25:20)
Celje: Cuk 14 in 5 skokov, Ejup 5, Hasić 10, Rizman 12, 7 skokov in 6 podaj, Koštomaj 7 in 12 podaj, Stropnik, Držić 17, Berčnik, Grušovnik 24 in 7 skokov, Nuhanovič 12 in 5 skokov, Kotnik 1.
LTH Castings: Bertoncelj, Mehle 3, Vesel 10 in 7 skokov, Vravnik 14 in 6 skokov, Dornik 13, Jeršin 8, Karavdić 4, Jakovina, Sočak 16, Kureš 8, Jugovic, Prepelič.

#13 Tim Sočak – 28 minut, 16 točk (2/2 za dve, 4/10 za tri), 3 skoki (1 v napadu), 1 podaja, 1 pridobljena žoga; +/- = -21, indeks 15.

Celjani trenutno veljajo za eno bolj vročih ekip v 2. SKL. Proti Škofjeločanom so zabeležili 5. zmago na zadnjih 6 tekmah, še tretjič na zadnjih 4 tekmah pa so presegli mejo 100 doseženih točk. Tekmo so sicer bolje pričeli Škofjeločani, ki so v 8. minuti tekme povedli za 11 točk (10:21). Domači so odgovorili z delnim izidom 18:5 in že v 13. minuti povedli z 28:26. "Ulitkarji so bili blizu domačih do 15. minute, ko je Jan Dornik znižal na točko zaostanka (34:33), po delnem izidu 8:0 za 42:33 pa Škofjeločanom domačine ni več uspelo resneje ogroziti.

Sledijo tekme za biti ali ne biti
Do konca rednega dela 2. SKL je še 5 tekem, od tega varovanci Jake Hladnika tri odigrali na domačem parketu. Prva bo na sporedu že v soboto, 23. februarja, ko v ŠD Poden prihaja neposredni tekmec v boju za mesta v končnici, moštvo Plame pur iz Ilirske Bistrice. Tekma se bo pričela ob 20. uri.

Izjava trenerja LTH Castingsa Jake Hladnika po tekmi:
»Po dobrem začetku smo domačinom dovolili, da so se na lahek način in prehitro vrnili v igro. Pred nami so tekme, na katerih si spodrsljajev enostavno ne smemo več privoščiti.«