+386 59 935 619

03128-1000010043

Člani: Trije dvojni dvojčki premalo za zmago v Hrastniku
slikcaSedin Karavdić, Boris Jeršin in Matija Vravnik so na gostovanju v Hrastniku prišli do dvojnega dvojčka, a zmaga je ostala doma. Bilo je 83:80, v domači vrsti pa je bil nezaustavlji v Gašper Ovnik, ki je 30 točkam dodal še 7 skokov. Prihodnjo soboto, 22. decembra, Škofjeločane čaka gorenjski derbi proti Triglavu. Dvoboj se bo v ŠD Poden pričel ob 20. uri.

Člani, 2. SKL, 10. kolo, ŠD Na logu (Hrastnik), sobota, 15.12.2018
Hrastnik - LTH Castings 83:80 (15:23, 22:16, 25:24, 21:17)
Hrastnik: Kocman 3, Babič 12, Robič, Durnik 11, Požin 11 in 9 skokov, Jelenko, Hodžič, Tušek 4 (10 skokov), Čergič 11, Ovnik 30 (7 skokov), Godicelj, Lapi.
LTH Castings: Mehle, Vesel 10 (6 skokov), Vravnik 20 (10 skokov), Jeršin 23 (10 podaj), Karavdić 25 (12 skokov), Jakovina, Sočak 2, Kureš, Jugovic, Prepelič.

#9 Boris Jeršin - 38 minut, 23 točk (2/5 za dve, 5/9 za tri, 4/5 prosti meti), 4 skoki (1 v napadu), 10 podaj, 4 osebne napake, 3 izsilijene osebne napake, 2 izgubljeni žogi, 1 blokada, 1 prejeta blokada; +/- = +3, indeks 28.

Sedin Kadavdić je še drugič na dveh tekmah v dresu LTH Castingsa bil najboljši strelec ekipe, a tokrat njegovih 25 točk in 12 skokov ni bilo dovolj za zmago Škofjeločanov v Hrastniku. V začetku je sicer gostom kazalo dobro, saj so v 2. četrtini povedli z 12 točkami prednosti (27:39), a domači so prav ob zaključku prvega polčasa pripravili delni izid 10:0 in se vrnili v igro za zmago (37:39). Takoj v začetku drugega polčasa so varovanci Blaža Berganta povedli, vodili večino drugega polčasa in zasluženo slavili. Pri domačih je bil nezaustavljiv Gašper Ovnik, pri gostih pa sta ob Karavdiću do dvojnega dvojčka prišla še Matija Vravnik in Boris Jeršin. Prav slednji je zgrešil trojko za podaljšek.

VABIMO NA GORENJSKI DERBI
Škofjeločani po 10 odigranih tekmah v 2. SKL zasedajo 7. mesto, a le zmago zaostajajo za 3. mestom, ki ga trenutno držijo Celjani. V Škofjo Loko kot naslednji prihajajo košarkarji ECE Triglava iz Kranja, ki so tako kot varovanci Jake Hladnika v dosedanjem delu tekmovanja zbrali po 5 zmag in 5 porazo. Gorenjski derbi se bo v ŠD Poden v soboto, 22. decembra, pričel ob 20. uri.

Izjava trenerja LTH Castingsa Jake Hladnika po tekmi:
»Tekmo smo dobro začeli, nato pa prepoceni zapravili svojo prednost in domačim dopustili, da so nas povsem ujeli in kasneje tudi prehiteli. Kljub vsemu smo v zaključku imeli nekaj priložnosti, da rezultat obrnemo v svojo korist, a bili neuspešni. Na gorenjskem derbiju bo za zmago potrebno zaigrati precej bolje in predvsem bolj zbrano.«