+386 59 935 619

03128-1000010043

Člani: Razpoloženi Sočak (21) premalo za Sežance
slikcaOslabljena ekipa LTH Castingsa je na prvi tekmi v novi sezoni drago prodala svojo kožo proti Mesariji Prunk Sežani. V ŠD Poden je bilo 81:93, za presenečenje pa ni zadoščalo niti 21 točk izjemno razpoloženega Tima Sočaka.

Člani, 2. SKL, 2. kolo, ŠD Poden, sobota, 13.10.2018
LTH Castings – Mesarija Prunk Sežana 81:93 (26:26, 19:20, 18:19, 18:28)
LTH Castings: Bertoncelj 2, Mehle 3, Vesel 14, Vrvavnik 9 (9 skokov), Marković 12, Jakovina 3, Sočak 21, Frelih, Kureš 6, Jugovic, Prepelič 11.
Mesarija Prunk Sežana: Bačvič 10, Šturm, Velikonja Grbac 12 (6 podaj), Kukanja 2, Trampuš 16, Mevla, Škrinjar, Abramović 7, Dimec 6 (5 skokov), Krstinić 12 (6 skokov), Jordan Rojko 10, Kučej 16.

OBŠIRNA FOTOGALERIJA

#13 Tim Sočak – 27 minut, 21 točk (3/4 za dve točki, 5/7 za tri točke), 4 skoki (vsi v obrambi), 2 podaji, 3 izsiljene osebne napake, 2 izgubljeni žogi, 1 pridobljena žoga, 1 prejeta blokada; +/- = - 10, indeks 23.

Kljub temu, da zaradi težav s poškodbami na prvem obračunu niso mogli računati na pomoč Urbana Omana, Vjeka Petrovića in Borisa Jeršina, so Škofjeločani v dvoboj s Sežanci krenili odlično. Na krilih Tima Sočaka, ki je že v prvi četrtini zadel 3 trojke, so že v 3. minuti obračuna povedli z 11:2, do konca prve četrtine pa so Sežanci domačine ujeli. Gašper Jordan Rojko in Matija Trampuš sta bila tista, ki sta Škofjeločanom povzročala največ preglavic, ob Niku Kučeju pa sta nosila tudi največ zaslug, da je prednost Sežancev v 25. minuti povedli z 8 točkami razlike (49:57). Škofjeločani so goste ujeli še pred zadnjo četrtino, v 35. minuti pa po trojki Martina Jakovine tudi povedli (75:72). Tedaj je z izjemno pomembno trojko odgovoril Niko Bačvić, obračun pa se je prevesil v napeto končnico. V 39. minuti je Sočak zadel novo trojko za 79:83, upe Škofjeločanov pa sta nato pokopala Trampuš in Andro Kristinić.

Izjava trenerja LTH Castingsa Jake Hladnika po tekmi:
»Glede na to, da smo nastopili brez treh pomembnih članov ekipe, sem lahko s predstavo naših fantov zadovoljen. V srečanje smo vstopili odlično in bili Sežancem enakovredni vse do 39. minute na koncu pa nas je zmage stala tudi neizkušenost. Prva tekma je za nami, misli pa so že usmerjene proti Grosupljemu.«