+386 59 935 619

03128-1000010043

ČLANI: Še tretje leto zapored na Podnu tesno poraženi proti Laščanom
slikcaČlanska ekipa škofjeloškega LTH Castingsa je na tekmi 2. kola Lige NovaKBM za obstanek še drugič v drugem delu sezone morala priznati premoč nasprotniku. Tokrat so se Škofjeločani odlično upirali favoriziranim Laščanom, na koncu pa kljub 28 točkam Davida Kralja klonili s 73:74.

::: Obširna fotogalerija tekme ::: Avtor: Igor Martinšek::: (za ogled fotografij klikni na podčrtan zapis)

Člani, Liga NovaKBM za obstanek, 2. kolo, ŠD Poden, četrtek, 08.03.2018
LTH Castings – Zlatorog Laško 73:74 (23:10, 19:32, 14:21, 17:11)
LTH Castings: Dornik 4 (6 skokov), Strmčnik 18, Stopar 5, Petrović, Bertoncelj, Lisica 4, Kralj 28, Sočak 1, Čergič 10, Mlakar 3.
Zlatorog Laško: Vodiškar, Malek 5, Thomas JR 7, Zadnik 4, Barič 13, Lisica, Polutak, Durnik 20 (8 skokov), Popović 24 (8 skokov), Miljković 1, Grdadolnik.

#12 David Kralj – 37 minut, 28 točk (5/9 za dve točki, 5/7 za tri točke, 3/3 prosti meti), 3 skoki (vsi v napadu), 2 podaji, 2 osebni napaki, 3 izsiljene osebne napake, 2 izgubljeni žogi, 1 pridobljena žoga; +/- = 2, indeks 26.

V sezoni 2015/16 se je obračun med LTH Castingsom in Zlatorogom iz Laškega končal z rezultatom 74:77, leto dni kasneje pa z izidom 75:77. Tudi tokrat je bilo napeto vse do zadnjega, zmaga pa je znova odšla v Laško. Škofjeločani, ki so s povprečno starostjo 20 let in pol najmlajša ekipa v borbi za elito, so v tekmo vstopili povsem neustrašno in si po prvi četrtini priigrali 13 točk prednosti. Gostujoči trener se je hitro odzval na slabši začetek svojih varovancev in na parket poslal izkušenega kapetana Miloša Miljkovića. Laščani so v nadaljevanju v obrambi nastopili precej bolj agresivneje in z igro na meji osebne napake popolnoma ujeli domačine. Po trojki razpoloženega Urbana Durnika so gostje že v prvem polčasu prešli v vodstvo (40:42), v zadnji sekundi prvega dela tekme pa je rezultat na 42 poravnal Aljaž Stopar.

V drugem polčasu se je že razigranemu Durniku pri Laščanih pridružil še črnogorski košarkar Marko Popović, na igro katerega Škofjeločani niso našli pravega odgovora. Ko so Laščani v 28.minuti že povedli za 10 (48:58), je vse kazalo, da četa Aleša Pipana počasi nadzoruje potek igre, a Škofjeločani so še enkrat zapretili. Še 5 minut pred koncem je semafor prikazoval rezultat 60:72, »Ulitkarje« pa je v igro za zmago vrnil David Kralj, ki je dosegel 5 zaporednih točk za znižanje na 65:72. Izjemno je v zaključku obračuna odigral tudi Marko Čergič, ki je dosegel kar 7 zaporednih točk in zaostanek pol minute pred koncem znižal na vsega točko (73:74). Laščani so pričakovano odigrali dolg napad, v katerem Uroš Zadnik pri metu za dve točki ni bil uspešen, a prav Zadnik je potem prišel do skoka v napadu in s tem poskrbel za dragoceno zmago Zlatoroga.

Jaka Hladnik, trener LTH Castings: »Za nami je nova težka tekma, na žalost pa nam je malo zmanjkalo, da bi presenetili favorizirane Laščane. Prepoceni smo zapravili prednost v drugi četrtini. Po poškodbi Vjekoslava Petrovića se je že tako majhno število igralcev v rotaciji še zmanjšalo, a fantje vse bolj kažejo svoj karakter in dokazujejo, da se lahko enakovredno kosajo z vsako ekipo.«

Aleš Pipan, trener Zlatoroga Laško: »Čestitam domačinom za dobro predstavo. Mi smo danes srečno odnesli zmago domov.«