+386 59 935 619

03128-1000010043

ČLANI: 49 doseženih točk premalo za novo zmago nad Podčetrtčani
slikcaKošarkarji LTH Castingsa na tekmi 12. kola 2. SKL za moške niso uspeli doseči še 7. zaporedne zmage. Niz zmag škofjeloške ekipe so prekinili Podčetrtčani, ki pa so na drugi strani tako zabeležili že 9. zmago v nizu in se tako na lestvici 2. SKL za moške utrdili na 1. mestu.

2. SKL za moške, 12. kolo, ŠD Poden, sobota, 16.12.2017
LTH Castings – Terme Olimia Podčetrtek 49:73 (12:15, 12:14, 11:19, 14:25)
LTH Castings: Jeršin 7 (6 skokov), Dornik 4, Strmčnik, Gabrijel 7, Petrović 9 (6 skokov), Bertoncelj, Lisica 6, Kralj 4 (6 skokov), Sočak 7, Čergič, Mlakar 5, Dolinar.
Terme Olimia Podčetrtek: Strnad 5, Pešič, Tabar P., Žvan 2, Tabak T. 5, Radanovič 19 (7 skokov), Štruc 12 (5 skokov), Cerkovnik 18 (6 skokov), Šviglin, Švigelj 6, Karavdić 6 (10 skokov).

:: FOTOGALERIJA S STRANI IGORJA MARTINŠKA ::

#4 Boris Jeršin – 32 minut, 7 točk (2/6 za dve točki, 1/5 za tri točke), 6 skokov (3 v napadu, 3 v obrambi), 4 podaje, 2 osebni napaki, 3 izsiljene osebne napake, 2 izgubljeni žogi, 1 pridobljena žoga; +/- = -20, indeks = 8.

Za tri točke le 13-odstotno uspešni
V športni dvorani Poden smo v soboto pričakovali pravi derbi med vodilnima ekipama 2. SKL za moške med LTH Castingsom in Termam Olimie, a ga na žalost nismo dobili v pravi luči. Obe ekipi sta v prvem polčasu odigrali zares dobro v obrambi, temu primeren pa je bil tudi izjemno nizek rezultat. Po odigranih 20 minutah je namreč semafor kazal 24:29, večji del prvega polčasa pa je bolje kazalo gostom, ki so v 17. minuti tekme po trojki Matije Radanoviča povedli že z 11 točkami prednosti (16:27). Met domačim košarkarjem tokrat resnično ni stekel, še posebej nenatančni pa so bili Škofjeločani pri metu izza črte 6,75. Prvih 15 poizkusov ni našlo cilja, prvič so »Ulitkarji« za tri točke zadeli v 16 poizkusu, ko je negativen niz prekinil domači kapetan Boris Jeršin. Tudi drugi polčas se ni začel po željah domačinov. Pri gostih se je razigral Anže Cerkovnik, prednost »Termalcev« pa je hitro zrasla na 15 točk (31:46). Škofjeločani so se še borili, a brez zadetih trojk se resneje približati ni dalo. Tokrat so pri metu za tri točke domači bili le 13-odstotno uspešni (4/31).

Izjava trenerja Jake Hladnika po tekmi:
»Fantom nimam kaj zameriti, saj so na parketu dali vse od sebe. Na goste smo se dobro pripravili, a na koncu žal pregoreli v preveliki želji po novem odličnem rezultatu. Met nam nikakor ni stekel, zmaga pa je na koncu zasluženo odšla v Podčetrtek. Naše misli so že usmerjene na pomemben obračun, ki nas v soboto čaka v Portorožu.«