Naslov:

Košarkarski klub
Škofja Loka

Podlubnik 1c,
4220 Škofja Loka

Telefon/Faks:
+386 59 935 619

e-pošta:
kk.skloka[a]siol.net

TRR:
03128-1000010043
SKB d.d. - Škofja Loka

DŠ: SI95194606

MŠ: 5093520
 

Odeja
<br />DB Schenker Aktiva skupina Obcina Peak Ines LTH Casting

2. SKL: Že v prvem krogu proti lanskoletnemu prvoligašu
slikcaČlanska ekipa LTH Castingsa, ki bo v prihajajoči sezoni nastopala v 2. SKL, je po žrebu v prostorih KZS dobila razpored tekem. Sezono bodo naši košarkarji pričeli v Podčetrtku, prvi domači obračun pa bo v soboto, 14. oktobra, ko na Poden prihaja Portorož.
Prispeval: Nejc Ziherl

V tekmovanju sodelujejo ekipe, ki si po obstoječem tekmovalnem sistemu zagotovijo nastop v 2. SKL. Vse sodelujoče ekipe nastopajo v državnem prvenstvu in pokalnem tekmovanju. V 2. SKL sodeluje 12 ekip. Tekmovanje poteka po dvokrožnem ligaškem sistemu in razporedu, ki je določen na podlagi Bergerjeve tabele in izžrebanih številk.

1. krog, 07.10.2017: Terme Olimia Podčetrtek – LTH Castings
2. krog, 14.10.2017: LTH Castings – Portorož
3. krog, 21.10.2017: Grosuplje – LTH Castings
4. krog, 28.10.2017: LTH Casttings – Mesarija Prunk Sežana
5. krog, 04.11.2017: Celje – LTH Castings
6. krog, 11.11.2017: LTH Castings – Elektra Šoštanj
7. krog, 18.11.2017: ECE Triglav – LTH Castings
8. krog, 25.11.2017: LTH Castings – Plama Pur
9. krog, 02.12.2017: Brinox Medvode – LTH Castings
10. krog, 09.12.2017: LTH Castings – Konjice
11. krog, 13.12.2017: Parklji – LTH Castings
12. krog, 16.12.2017: LTH Castings – Terme Olimia Podčetrtek
13. krog, 23.12.2017: Portorož – LTH Castings
14. krog, 06.01.2018: LTH Castings – Grosuplje
15. krog, 13.01.2018: Mesarija Prunk Sežana – LTH Castings
16. krog, 17.01.2018: LTH Castings – Celje
17. krog, 20.01.2018: Elektra Šoštanj – LTH Castings
18. krog, 27.01.2018: LTH Castings – ECE Triglav
19. krog, 03.02.2018: Plama Pur – LTH Castings
20. krog, 07.02.2018: LTH Castings – Brinox Medvode
21. krog, 10.02.2018: Konjice – LTH Castings
22. krog, 17.02.2018: LTH Castings – Parklji

Tekmovanje za obstanek/napredovanje v 1. SKL:
V drugem delu v tekmovanju za obstanek/uvrstitev v 1. SKL sodeluje 6 ekip:
a. deveto in desetouvrščena ekipa 1. dela 1. SKL in
b. prvo-, drugo-, tretje- in četrtouvrščena ekipa 1. dela tekmovanja 2. SKL.
V tekmovanju ekipe igrajo po dvokrožnem ligaškem sistemu (10 kol). Razpored tekem pripravi komisar lige na podlagi Bergerjeve tabele in razvrstitve ekip po prvem delu tekmovanja in sicer tako, da so pari zadnjega kola:
devetouvrščena ekipa 1.SKL: prvouvrščena ekipa 2. SKL,
desetouvrščena ekipa 1.SKL: drugoouvrščena ekipa 2. SKL,
tretjeuvrščena ekipa 2. SKL: četrtouvrščena ekipa 2. SKL.

Medsebojni rezultati sodelujočih ekip iz prvega dela se ne prenašajo.

Prvo- in drugouvrščena ekipa tega dela tekmovanja v prihodnji tekmovalni sezoni sodeluje v tekmovanju 1. SKL. Tretje-, četrto-, peto- in šestouvrščena ekipa tega dela tekmovanja v prihodnji tekmovalni sezoni sodeluje v tekmovanju 2. SKL.

Tekmovanje za razvrstitev v 2. SKL:
Peto-, šesto-, sedmo- in osmouvrščena ekipa 1. dela tekmovanja sodeluje v tekmovanju za razvrstitev v 2. SKL.
V tem delu tekmovanja ekipe odigrajo po dvokrožnem ligaškem sistemu (6 kol).
Razpored tekem pripravi komisar lige na podlagi Bergerjeve tabele in razvrstitve ekip po prvem delu tekmovanja in sicer tako, da so pari zadnjega kola:
petouvrščena ekipa 2. SKL: šestouvrščena ekipa 2. SKL,
sedmouvrščena ekipa 2. SKL: osmouvrščena ekipa 2. SKL.

Medsebojni rezultati sodelujočih ekip iz prvega dela se prenašajo.

Tekmovanje za obstanek v 2. SKL:
V drugem delu v tekmovanju za obstanek v 2. SKL sodelujejo 4 ekipe: deveto-, deseto-, enajsto- in dvanajstouvrščena ekipa 1. dela tekmovanja.
V tem delu tekmovanja ekipe odigrajo po dvokrožnem ligaškem sistemu (6 kol). Razpored tekem pripravi komisar lige na podlagi Bergerjeve tabele in razvrstitve ekip po prvem delu tekmovanja in sicer tako, da so pari zadnjega kola:
devetouvrščena ekipa 2. SKL: desetouvrščena ekipa 2. SKL,
enajstouvrščena ekipa 2. SKL: dvanajstouvrščena ekipa 2. SKL.

Medsebojni rezultati sodelujočih ekip iz prvega dela se prenašajo.

Tretje- in četrtouvrščena ekipa drugega dela tekmovanja za obstanek v 2. SKL (enajsto- in dvanajstouvrščena ekipa 2. SKL) v prihodnji tekmovalni sezoni sodeluje v tekmovanju 3. SKL.
 
 

nazaj na seznam novic